zalen verscheurd wordt door een cacaphonie van geluiden afkomstig uit de meest uiteenioopende instrumenten, die allen trachten het misdadige thema van de réveille weer te geven. Een klankenchaos die herhaaldelijk onderbroken wordt door een doffen dreun, gevolgd door ratelend geklet ter, dat alleen door een bed veroorzaakt kan worden. Het is de muzikale" réveille! Het behoeft geen betoog dat de stemming 18 karaats was. Om 10 uur was er parade binnen de muren van de K.M.A., waarbij werd gedefileerd voor den Gouverneur der K.M.A., Generaal-Majoor H. C. J. Baron van Lawick en den garni zoenscommandant Kolonel C. P. Brückel. Tijdens deze parade werd door den gouverneur de academiemedaille uitgereikt aan de werklieden der K.M.A. Assenberg, Steenbeek en van den Berg, die als zoodanig hun zilveren jubileum vierden. Na afloop van deze plechtigheid werd door het corps cadet ten een marsch door de stad gemaakt, voorafgegaan door het muziekkorps van het derde regiment veldartillerie, het geheel onder commando van Ritmeester J. S. Boom. Om streeks 11 uur bereikte het corps de Groote Markt, waar het met het front naar het stadhuis werd opgesteld. Op het bordes van het stadhuis hadden zich talrijke burgerlijke en militaire autoriteiten verzameld. De burgemeester, de heer B. W. T. van Slobbe, hield een toespraak, waarin hij wees op de hechte vriendschaps banden, welke steeds tusschen de K.M.A, en de stad Breda hadden bestaan. Spreker noemde het een goede gedachte, dat de K.M.A. destijds te Breda was gesticht. Niet alleen leent de omgeving van Breda zich buitengewoon voor een dergelijk instituut, maar ook zijn tal van roemruchtige wapen feiten aan het Kasteel van Breda verbonden. Spreker gewaagde tenslotte met waardeering van den goeden geest, welken de huidige Gouverneur onder de cadetten heeft gebracht en sprak den wensch uit, dat de Academie tot in lengte van dagen een goed corps beroeps officieren aan het leger moge geven. De Gouverneur dankte den burgemeester voor z'n hartelijke woorden en wees op de goede verstandhouding, welke 138

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 162