's Avonds de Gala-avond in Concordia 1 Medewerking werd verleend door het versterkte symphonie-orkest uit de staf- muziek van 6 R.l. Zoowel de Hollandsche cadetten als de Indische gaven een pakkende militaire vertooning ten beste. Vooral het stukje „Show exercitie van I" muntte uit. Na de pauze werd opgevoerd het door de cadetten-sergeant J. H. Jansen en F. J. C. in den Bosch geschreven tooneelspel „Komt Wapenbroeders", hetgeen symbolisch tot uiting bracht, dat de K.M.A. in haar cadettencorps immer jong blijft en dat in feite de tradities van honderd tien jaar geleden nog gelden. Een geanimeerd bal vormde een waardig slot van den ge slaagden avond. Den volgenden dag vond de voortzetting plaats van de schermwedstrijden, terwijl 's middags de jonkers zich amuseerden in de cantine tijdens een gezellig thé-dansant. In meer dan één opzicht had dit Assaut een bijzonder karak ter, want dezen keer beluisterde ook Indië door middel van de radio iets van het festijn. Velen zullen daar genoten heb ben toen ze de feestklanken opvingen uit de oude, bekende, vertrouwde omgeving, waar ze veel lief en leed hebben mee gemaakt en die hun dierbaar is geworden. Opening Ethnografisch Museum der K.M.A. 25 November is het inwendig gerestaureerde Ethnografische Museum der K.M.A. en van den voormaligen Hoofdcursus geopend. De feestelijk versierde ontspanningszaal was ge heel gevuld met genoodigden, onder wie de minister-presi dent, dr. H. Colijn en de Minister van Koloniën, de heer Ch. Weiter. De Gouverneur, Generaal-Majoor H. C. G. Baron van Lawick, heette de aanwezigen welkom en uitte z'n dankbaar heid jegens den Minister-President, die bereid was gevon den om het museum te openen. Rede van Dr. Colijn. De minister-president noemde het een gelukkigen samenloop dat, nu de vorige dag het 110-jarig bestaan der Academie 140

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 164