LENTE OP SOESTERBERG. Maart 1939. Een koude, vochtige ochtendnevel dweilt over het kamp, maar 7 uur 's morgens is het al te zien, dat de dag goed gaat worden. De zon priemt door den mist en in twee uur tijd is de strijd beslist in het voordeel van de qouden schijf Het kamp koestert zich in den vollen gloed, wordt warm en begint behaaglijk te spinnen. Als eerste trekt de weerkist naar de 5000 m., om de weer kaart van den dag te halen. De mecaniciens schuiven bij voorbaat de deuren van de volières wijd open en spuien alle vogels, keurig in flank- colonne, over het platform. En prompt 10 uur komt de ,,0" uit. De machines steken reikhalzend hun neuzen omhoog en iedereen popelt, ieder een wil genieten van den eersten Lentedag, iedereen is goed gemutst, iedereen vliegt, behalve de terreinonderofficier, die in opstuivende zandmassa's van de eene machine naar de andere rent om de oranje en witte opdrachtjes te innen. De man fietst geweldig als hij vriendelijk wordt toegewuifd. Naar boven! Escadrille na escadrille vertrekt: T-5, D-21, Koolhoven, C-X en hoog, heel hoog daarboven trachten een handvol S-4-tjes ook verband te vliegen, net als de grooten. Het lijkt een Amerikaansch luchtcircus. Wang, wang, wang denderen de drie T-vijven in een piqué over het kamp, wengg! snijden er vijf jagers met 500 km. schuin achterlangs: het gloednieuwe spul demonstreert voor het eerst in verband zijn kunnen en Soesterberg loopt uit. Verlaten zijn de bureaux en hangars, omhoog gaan aller blikken, trotsch op het schouwspel, op hun nieuwe, mooie, snelle machines, die neersuizen tot vlak over hun hoofden. Het Bücker stuntbulletje dartelt er tus- schendoor, op z'n rug, de pootjes omhoog en de gewone dienstvliegtuigen voelen ook de lente en wagen op hun beurt een duikje op de hangars. De 703, Fokker C-X, start 10 uur 10 met vlieger en waar nemer voor een oriëntatie-vlucht, joy-flight. Zon, overal zon, maar op 1200 m. meppen enkele wolken- 152

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 176