SECTIE IN DEN AANVAL. Zand, stof en hitte! Wat kan dit anders zijn dan een korte, juiste en onverbloemde definitie van onze nachtmerrie.De Galdersche Heide. Het menu van den dag luidt: Sectie in den aanval", over goten met een pikante saus van Transpireervet; het geheel gegarneerd met uitgedroogd steppengras. Als onvermijde lijke toespijs staat vermeld: ,,Tot diggelen gestooten kuch, belegd met paardenleer". Keurig netjes volgens de regelen der kunst heeft één der oudstrijders zijn gevechtsgroep ingedeeld, alvorens tot het verorberen van dezen aanlokkelijken maaltijd over te gaan. De tactische toestand wordt door eenige duistere verklarin gen nog eens extra vertroebeld en dan kan het steekspul beginnen. Als op extra gesmeerde lagers begint het machtige oorlogsapparaat te rollen met een tevreden gesnuif, dat aanzwelt tot een diabolisch gebrul.... de aanval wordt met élan ingezet. Glunder kijkt de A.B. om zich heen, naar het onverbeterlijke terreinwinnen van zijn k. en km. groep, volgens het oude principe, dat iedere Infanterist in hart en nieren in zijn Vade mecum heeft staan: Vallen als lood, opspringen als een veer en rennen als een hert!" Steeds dichter naderen de dapperen hun doel en aldoor zon der noemenswaardige stoornis. De achterladers komen reeds in actie en ook de km, het tweebeenige zwarte monster be gint plots als een geïrriteerde draak vuur en hout te spugen. Alles gaat goed en reeds wordt hier en daar met grimmige aandacht de scherpte van de blanke wapens beproefd; het verkregen vuuroverwicht zwelt aan tot een orkaan van vuur en verderf tot.... plots vlak voor den stormaanval, terwijl de dapperen al liggen te trappelen van ongeduld, het woedende futuristische km. dier zwijgt en.... blijft zwijgen als het graf. Als de stem eens roependen in de woestijn klinkt het geluid van den ontredderden commandant: ,,Km.... Km.... Km...." maar zonder resultaat. Een diepgaand en uitgebreid onder zoek wordt ingesteld naar de oorzaak van dit onverklaarbare euvel. Wat onze A.B. toen constateerde grenst gewoonweg 161

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 185