IN MEMORIAM. 19 Een zwarte vlek viel op het jaar 1939 door het overlijden van den kapitein der veldartillerie Johannes Wilhelmus Vintges, die sinds 1 Augustus 1922 aan de K.M.A. werkzaam was. Een sleepende ziekte heeft den sympathieken leeraar en vriend op 25 Augustus in de kracht van zijn leven hij was nog slechts 45 jaren oud van ons weggenomen. Kapitein Vintges heeft in den dienst een snelle promotie gemaakt. Op 3 Maart 1916 werd hij aangesteld tot tweede luitenant, vier jaar later tot eerste luitenant en op 1 Augustus 1929 werd hij be vorderd tot kapitein, een promotie die door zijn bijzondere capaci teiten als leeraar twee jaren vervroegd werd. Zijn buitengewone verdiensten voor de opleiding der jonge artillerie-officieren werden erkend door de hooge onderscheiding, die hem ten deel viel bij zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In het sportwereldje der Academie is kapitein Vintges altijd dapper op den voorgrond getreden. Hij was een goed schermer en werd verschillende malen opgesteld in de equipe, die de K.M.A. vertegenwoordigde. In vroegere jaren was hij ook een voortreffelijk voetballer, die mede de eer van het oude ,,Velocitas" verdedigd heeft. Bovendien wijdde hij zich ook aan de belangen der schiet sport; vele jaren was hij beschermheer van de cadetten-schietver- eeniging der artillerie ,,De Artillerist". De waardeering der cadetten voor hun leeraar kwam meermalen op treffende wijze tot uiting. Zijn bijnaam ,,Père" kan ervan ge- getuigen en die karakteriseerde hem goed, want hij was niet alleen de meerdere" maar ook vaderlijke raadgever voor de cadetten, wanneer zij in moeilijkheden verkeerden. De gemeenschap der K.M.A. verloor in kapitein Vintges een groot artillerist, wiens werk en wiens karakter zij niet licht zal ver geten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 35