66 JAARVERSLAG. Door de uitbreiding van het Cadetten-corps kreeg Velocitas de beschikking over een 25-tal spelers. Om deze te toetsen, werd in alle wedstrijden een vaste kern uit de sterksten opgesteld om welke bij eiken wedstrijd andere spelers werden gegroepeerd. Dit had tot gevolg, dat wij verschillende malen niet met de sterkste combinatie in het veld kwamen, hetgeen echter niet verhinderde dat de rij der overwinningen van het vorig seizoen, werd voortgezet. De overwinningen op de Reserve-Officieren van 14, (4 2), op de Beren" van Voorschoten, (7 1) en op de M.T.S. uit Dordrecht (5 1), gaven ons waarschijnlijk te veel zelfvertrouwen, zoodat wij onze nederlaag tegen de Adelborsten (0 3), wel daaraan mogen toeschrijven. Dat we deze les ter harte genomen hebben bewees de wedstrijd tegen Hercules, die in Utrecht gespeeld werd en verreweg de beste van het seizoen was. Met 3 2 werd deze wed strijd in ons voordeel beslist. De jaarwedstrijden hadden een vlot verloop. Dank zij de buiten gewone zwem- en duikcapaciteiten van hun doelverdediger ging het Tweede Jaar met de eerste prijs strijken, terwijl het Oudste Jaar met veel moeite een uitstekende laatste plaats wist te bezetten, waar door het nog juist in de prijzen viel. Door ziekte moest onze beschermheer, Kapitein de Bruine zijn functie neerleggen. Mogen wij hem hierbij onzen dank betuigen voor de prettige wijze waarop hij ons steeds met raad en daad heeft bijgestaan. Kapitein Boogh stelde zich welwillend als opvolger van Kapitein de Bruine beschikbaar. Zijn Beschermheerschap werd op waardige wijze ingeluid door een klinkende overwinning op den Zuidelijken Eersten Klasser N.A.C. Door onvoorziene omstandigheden hebben wij ons vooropgezet plan, een competitie in het leven te roepen, waarvoor o.a. uit- genoodigd zouden worden: enkele Officieren-teams, de S.R.O.I. uit Breda, Berenschot en de M.T.S., nog niet ten uitvoer kunnen brengen. Wij stellen ons echter voor, zoodra de gelegenheid zich voordoet dit plan doorgang te doen vinden. Velocitanen! Wij gaan een gouden toekomst tegemoet. Denk aan den ouden glorietijd, toen wij meedongen naar de hoogste voetbaleer, kampioen van Nederland, voel dan het verlangen in U opkomen Velocitas te maken tot wat het was. Laat het seizoen 1939 1940 van dat streven blijk geven door geregeld te trainen, waardoor tactiek en techniek opgevoerd worden; hetgeen in de komende Competitie ten goede zal komen en waardoor ,,good old Velocitas" weer zal herleven als de aloude roemrijke Cadetten-Club.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 86