68 JAARVERSLAG 1938-1939. Afdeeling Schermen. Dit jaar zijn vele fraaie successen behaald, welke we bij den aan vang van den cursus niet hadden durven verwachten. Bijna alle geroutineerde schermers verdwenen uit de schermzaal, doordat tot nu toe steeds uit het oudste jaar vertegenwoordigende equipes waren samengesteld. Toch is, dank zij een enthousiaste kern van 8 man, de naam van ons Corps hooggehouden. Naast de verschillende wedstrijden dient nog te worden vermeld, dat twee schermers werden aan gezocht de Olympische training te volgen. Behalve aan de jaarlijksche ontmoetingen, namen we dit jaar ook deel aan den wedstrijd om den Incasso-bank'-beker te Amsterdam en aan de voorrondes op sabel en degen voor het 'landskampioen schap. Voor wat betreft de resultaten het volgende: 5 November: Een trainingswedstrijd tegen de Delftsche studenten heeft plaats in onze schermzaal. De cadetten winnen met 9 7. 6 November: De longh en Hieronymus nemen deel aan een voor ronde van het sabelkampioenschap te 's Hertogenbosch. Zonder succes evenwel. 13 November: De strijd om den Incasso-bank-beker. Aan dezen wed strijd wordt elk jaar door goede degenschermers van ons land deelgenomen, waaronder menschen met internationaal bekende naam. Het resultaat was bevredigend. O'nze équipe bezette de 7e plaats, uit een veld van 12, met 21 gewonnen partijen. Ter vergelijking wordt gememoreerd, dat de winnaar 26 partijen gewonnen had. De équipe bestond uit: De longh, Droog, Hieronymus, Hubert van Blijenburgh. De laatste schaarde zich met 8 gewonnen partijen onder de meest succesvolle schermers van dezen dag. 20 November. Voorronde om het degenkampioenschap, waaraan van Oyen, Hieronymus en Hubert van Blijenburgh deelnamen. Zonder het gewenschte resultaat echter, daar geen der drie scher mers zich voor de finale wist te plaatsen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 88