69 24 November: Het 110 jarig bestaan der K.M.A. Ter eere van deze gebeurtenis was de traditioneele wedstrijd tegen de Adelborsten georganiseerd. Ditmaal had de strijd plaats op degen en sabel. De eerste ontmoeting, op den degen, in den middag van 24 November. Onze équipe bestaande uit Droog, van O'yen en Hubert van Blijenburgh wist met 6 tegen 2 gewonnen partijen en één coup double de overwinning te behalen. Droog bleef hier ongeslagen. De sabeléquipe, die den tweeden dag den strijd aanbond wist met 6 3 de overwinning te behalen. Onze équipe was als volgt samen gesteld: De longh, Hieronymus en van Zinnicq Bergman. De longh wist al zijn partijen te winnen, waarvoor hij de médaille, door den Commandant van het Instituut uitgeloofd, in ontvangst mocht nemen. 21, 22 en 23 December. M.S.S.B. wedstrijden. Deze wedstrijden, welke door ons georganiseerd werden, hadden als gewoonlijk een zeer geanimeerd verloop. Bovendien waren de resultaten voor de cadetten zeer verheugend, dergelijke fraaie resultaten als ditmaal hebben de cadetten tegen de steeds sterker wordende studenten de laatste jaren niet meer mogen behalen. O'ns tweede équipe was, evenals bij de andere wedstrijden van dit jaar, geheel samen gesteld uit tweedejaars. 21 December: Dit jaar werd begonnen met floret en degen. Floret is nog steeds ons zwakste wapen. De cadetten gaan te snel over op andere wapens en verwaarloozen dan hun florettechniek. Dit bleek weer op deze wedstrijden. De studenten overheerschten dan ook op dit wapen. Slechts de longh en Hieronymus vermochten zich in de finale te plaatsen en eindigden hierin respectievelijk als 5e en 9e. Op den degen namen we echter revanche; een finale bijna uitslui tend bestaande uit cadetten, n.l. 7 van de 9. Hieronymus legde ten slotte beslag op den eersten prijs na barrage met Droog, van Oyen en den student de Witt Puyt. De uitslag luidt: 1Hieronymus. 6. van Rossum (adelborst). 2. de Witt Puyt (student). 7. Hubert van Blijenburgh. 3. Droog. 8. van Daalen. 4. van Oyen. 9. Bloema. 5. de longh. 22 December: De tweede dag bracht ons de groote verrassing, daar ons eerste équipe wederom en op bijzonder fraaie wijze de eerste plaats veroverde, waarbij ze slechts in de laatste ronde tegen de adelborsten, zij het ook met een zeer klein verschil, het onderspit moest delven. Onze tweede équipe weerde zich ook uitstekend en wist o.a. de sterke Utrechtenaren te verslaan. 23 December: Op dezen dag bestreden de sabelschermers elkaar de persoonlijke zege. In de finale vooral werd zeer goed schermen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 89