De uitslag was als volgt: 1. van der Waals. 5. Westland. 2. Sandbergen. 6. de Ruyter. 3. Valk. 7. Grijzen. 4. Hubert van Blyenburgh. 8. Kist. 22 April. De wedstrijden worden voortgezet op floret. Ook nu is de opkomst bedroevend, evenals de prestaties. Het resultaat was: 1. de longh. 5. v. d. Waals. 2. de Roo. 6. van Daalen. 3. Droog. 7. Hubert van Blyenburgh. 4. van Oyen. 8. Pückel. 27 April: De tweede ontmoeting tegen de S.R.O.I. Deze wedstrijd werd opgevat als training voor de schermers. Bij de S.R.O.I. waren eenige goede krachten, die het volgende jaar naar de Academie zouden komen. Onze schermers waren door hun meerdere ervaring de sterksten, van een eentonigen wedstrijd was echter geen sprake. 5 Mei: Sabel A wordt verschermd. Ook nu weer een magere op komst. De longh wist vrij gemakkelijk, ongeslagen beslag te leggen op de eerste plaats. Het technische peil der wedstrijden was goed. De uitslag was: 1. de longh. 5. Poublon. 2. Ravelli. 6. Bloema. 3. Hieronymus. 7. v. Noort. 4. van Oyen. 8. Portier. 7 Mei: De 3e ontmoeting tegen de S.R.O.I. vond plaats op de school, ter gelegenheid van het aldaar gehouden schermassaut. Door den commandant S.R.O.I. waren 4 prijzen beschikbaar gesteld voor de beste personeele prestaties. Ook nu bleek dat er onder de leerlingen goede krachten schuilden, hoewel onze schermers verre weg de meerderen waren. Voor het degenschermen bleek helaas weinig animo. De uitslag luidde: 1. de longh. 4. v. Oyen. 2. Ravelli. 5. Hubert van Blijenburgh. 3. Hieronymus. 6. de R'oo. Opmerkelijk was weer het zeer goede werk van de longh, waar mede hij beslag legde op de Gouverneursmedaille en op den door den K.O.S. uitgeloofden beker. De uitreiking der prijzen geschiedde door den Gouverneur in de cantine. 26 Mei. De eerste dag van de K.O.S.-wedstrijden, die gelukkig nog doorgang vonden, werd door de verlofregeling in verband met den internationalen toestand, niet erg druk bezocht, 's Morgens werd begonnen met équipe-wedstrijden op sabel tegen de Adel- 71

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 91