72 borsten. Onze afvaardiging behaalde hier de overwinning. Ons Hierop volgde het personeel floret schermen. Uitgezonderd Hiero- nymus waren de prestaties der cadetten beneden de middelmaat. Uitslag: 1Beem (adelborst). 2. Hieronymus. 3. Scharroo (adelborst). 4. Wouter (student). Met personeel sabel en degen werd een begin gemaakt. 26 Mei: Door geringe deelname werd deze dag vrijgegeven voor de Adelborsten en de Cadetten. 27 Mei: Finale. Bij de finale op degen wist Hieronymus na barrage Reuhl de eerste plaats te bezetten. 1. Hieronymus. 3. Scharroo (eenige adelborst die deelnam). 4. Ravelli. 5. Pückel. 6. de Roo. Finale sabel: 1Hieronymus. 5. Meynderts. 2. Beem (adelborst). 6. Ravelli. 3. Castendijk (adelborst). 7. v. d. Waals. 4. v. Aarem. 8. v. Brücken Fock. 2 Juni: Te Noordwijk was door het Leidsche studentencorps een schermassaut georganiseerd. Als vertegenwoordigers van de Academie waren Hieronymus op sabel en Hubert van Biijenburgh op floret uitgenoodigd. Deze wed strijden, die voor het eerst plaats vonden, hadden zoo'n prettig ver loop, dat zij in het jaarlijksche programma van schermwedstrijden zullen worden ingelascht. Het resultaat was: Hieronymus 4e op sabel, Hubert van Blyenburgh 3e op floret. 27 Juni: De adjudant van Krimpen, die 24 jaar z'n beste krachten voor de schermsport aan de Academie heeft gewijd, nam officieel afscheid, waarbij hem voor de bewezen diensten een herinnering werd aangeboden door onzen beschermheer, den kapitein Pel. De adjudant zal nog eenigen tijd als burgerschermleeraar aan de Academie verbonden blijven. équipe bestond uit: de longh Hieronymus v. Aarem Ravelli Uitslag 10—6 gewonnen partijen. 2. Reuhl.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 92