77 AFDEELING ZWEMMEN. JAARVERSLAG. Het seizoenjaar 1938 1939 is voor de afdeeling zwemmen van de Algemeene Cadetten Sportvereeniging een waar succes geweest, vooral op het pologebied, waar eenige nieuwe krachten zijn bij gekomen. Er werden eenige demonstratie-wedstrijden door het eerste zeven tal gespeeld tegen de Baronie", welke succes opleverden en een goede toekomst voorspelden. De wintercompetitie-wedstrijden van het Zuiden brachten kam pioenschappen, zoowel voor het eerste als voor het tweede Polo zevental, waarvoor een beker en een plaquette beschikbaar waren gesteld. Bij de Internationale Zwemwedstrijden, georganiseerd door de „Baronie", speelde het Cadetten-zevental tegen de Rotterdamsche Zwemclub, kampioen van Nederland in de tweede klasse. De wed strijd eindigde in een 3 2 overwinning voor de Cadetten, wat een beker en een uitbundige vreugde opleverde. Een wedstrijd gespeeld te Breda tegen de Delftsche Studenten werd verloren. De revanche-wedstrijd in Delft gewonnen. In April 1939 had het eerste zevental een ontmoeting te Antwerpen met de veteranen afdeeling „Scrap" van de Koninklijke Antwerp- sche Zwemclub. De uitslag was een succes voor ons zevental. Voor de ontvangst en het verblijf was door onze gastheeren uitstekend gezorgd. Drie weken later werd in het Sportfondsenbad een revanche-wedstrijd gespeeld tegen de Zuiderburen, welke eveneens een overwinning bracht. Hiermee was het Polo-seizoen geëindigd. Op baannummers werd door omstandigheden niet noemenswaardig uitgekomen. Het nieuwe studiejaar geeft weer nieuwe leden, waaronder zonder twijfel goede krachten schuilen, zoowel op zwem- als op polo- gebied, zoodat met vertrouwen het komende leerjaar tegemoet kan worden gezien, indien men zich althans eenigen tijd en moeite wil getroosten. De Gouverneur der Academie toonde meerdere malen zijn belang stelling, evenals verscheidene Officieren.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1939 | | pagina 97