STAALTJE VAN ASPIRANTEJiKliNDE. Schoon in den vorigen jaargang van dit Jaarboekje reeds eenige proeven zijn gegeven van den graad der bekwaamheid van jonge lieden waarmede men soms goedvindt het geduld der Examinatoren op de proef te stellen kunnen wij ons niet weerhouden nog een enkel staaltje van Aspiranten-taalkennis hierbij te voegen waarop wij weder dit jaar zijn vergast. Ter schriftelijke vertaling in het Fransch was het volgende stukje opgegeven sPolyxenes, de schoonbroeder van Dionysius den tyran wiens zuster Iiiesté hij gehuwd had, zich in de zamen- zwering van Syracuse tegen hem verklaard hebbendeont- vlugtte van Sicilië om niet in de handen van den tyran te vallen. Dionysius deed zijne zuster bij zich komen en deed haar hevige verwijten, dat zij, kennis gedra gen hebbende van de vlugt, welke haar man beraamde, hem daarvan niet had onderrigt. Zij antwoordde hem, zon der de minste vrees te toonen »Ben ik u dan eene zoo lage vrouw toegeschenen, dat ik, zoo ik kennis gedragen had van de vlugt van mijnen echtgenoot," enz. (Verder heeft de Aspirant het niet gebragt). Zie hier afschrift der getrouwe vertolking Polyxenes le frère de Denis le tiran de quels soeur il avait gehuwd se verklaard hebbende contre lui ontvlugte de Sicilië pour ne tomber pas dans les mains de tiran. Denis fut venir son soeur après lui et furent leur hevige de plaintequ ils savoir de le vlugtlequels leur homme medi- tait n'avait pas instruit a lui. Elle repondait al lui sans te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 134