61 Van de vele roemrijke wapenfeiten waarop de Nederland- sche natie trotsch mag zijnen die de vadcrlandsche jaar boeken sieren jain de wereldgeschiedenis eene eervolle plaats beslaan, had, nu 25 jaren geleden, het jongste plaats. Het was de verdediging der Citadel van Antwerpen. Immers, dat die verdediging, gedurende 25 dagen tegen een buitengewoon overmagtig Fransch leger bijzonder dap per en eervol moet geweest zijn staafden later zelfs de pu blieke nieuwspapieren van onzen vijand, zoo als onder an deren daarin onder het artikel Parijshet navolgende voor komt terwijl die verdediging met de latere van Sebastopol vergeleken wordten wat meer zegtnaar het eindresul taat te oordeelen ver daarboven geschat moet worden. «Parijs den 18 November 1854. «Wegens de krachtige middelen van verdediging, welke «Sebastopol oplevert, begint men zich meer en meer te ge- wennen aan het denkbeelddat het beleg van langen duur «kan en moet zijn. »Heden wordt weder gewezen op het beleg der Citadel van «Antwerpen, die in 1832 van betrekkelijk zwakke hulpmid- »delen voorzien, niettemin door eene weinig talrijke bezet- »ting verdedigd is geworden van den 29 November tot den »23 December, tegen een uitmuntend Fransch leger, 'twelk «in een bevriend land, op een gunsligen bodem, in de na- bijheid der Fransche arsenalen eene voordeelige stelling «had ingenomen waarvan slechts zelden voorbeelden in de militaire jaarboeken voorkomen. (Haarlemsche Courant van Dingsdag21 November 1854, N°. 275. Op den 23on December 1832, en dus nu 25 jaren gele den hadnadat alle middelen tot verdere verdedigingzoo VIJF EN TWINTIG JAREN GELEDEN.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 137