63 jaar, binnen 's Gravenhage te vereenigen lot herdenking van die tijden en tot het vieren van het feest der 23s,e verjaring van de verdediging der Citadel naar een vooraf bepaald programma. JDagteekeningen die waarlijk der commissie eer aandeden in hare keuze, wegens de Vaderlandsche herinneringen die daaraan verbonden zijn. Ruim een zestigtal was dan ook op die dagen in de Re sidentie te zamen gekomen een getal dat geen vierde ge deelte meer uitmaakte van de oude bezetting en toch nog aanzienlijk te noemen was na een tijdsverloop van het vierde eener eeuw waarin zoo velen door den dood weggemaaid en anderen, ofschoon nog in leven verhinderd werden op te komen. Zij zagen elkander dan wederdie weinig overgeblevenen, en onuilwischbaar aandoenlijk moet dat wederzien in hunne harten gebleven zijn. Men stelle zich vooral vóór de aller eerste ontmoetingenallen vergrijsd en de wezenstrekken veranderdzoodat bij het eerst abovd de herkenning dik wijls slechts volgdenadat men elkander eenige oogenblikken in hevige spanning onder broederlijken handdruk in het wit der oogen gezien had; maar, dan kwam het getij ook loshoe meenige traan zag men uit het oog van die oude krijgers hunne knevels bevochtigen terwijl zoo vele treffende herinneringen als een stortvloed hunne lippen ont stroomden Veel hierover uit te weiden, zou het bestek dezer optee- keningen te huilen gaan maar de volgende dichtregels van eene goede kennis van den Schrijver, mogen hier eene plaats vinden «Het feestlied schalt, de kloktoon brult; »In Nationalen dosch gehuld Is Neêrlands Koningstad u Een lichtzee golft de straten door De kruidknal streelt het krijgers oor Die uit het vuurwerk spat.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 141