66 Daar is een Vorst die hulde doet «Aan trouw, beleid en heldenmoed «In zijnen onderdaan; Een volkwelks hart van geestdrift brandt Voor de eer van Koning, Vaderland En Neêrlands helden-vaan. Daar is een uitgelezen schaar Van mannen, grijs van baard en haar, Maar steeds ten strijd gereed «Fier op de liefde van hun Vorst, Den vijfhoek op hun breede borstj, «En Neêrlands jubelkreet." Oei zal wel geene verwondering baren, dat onze Koning in deze merkwaardige en krijgshaftige vereeniging een bij zonder welgevallen had, ja, boog belangstelde; lloogstdes- zelfs sympathie voor zijn leger is te wel bekend, en een warm hart toedragende aan al wat Nederland lot roem en eer verstrekt (zoo luidde de kabinets-order), gaf Z. M. al dadelijk zijn koninklijken wensch te kennen, om persoonlijk aan bet feest deel te nemendien wensch heilzaam kroo- nende door de eervolle uitnoodiging van al de feestgenooten aan den vorstelijken disch op den eersten dag der zamen- komst die uitnoodiging, die liefde van den beminden Vorst vervulde dan ook aller harten met dankbare geest drift, en, is het edel gevoel, zijn bloed voor zijn Koning veil te hebbeneen waar genot voor elk braaf soldaat ge wis alle feestgenooten moeten daarmede toen wel in ruime male bezield zijn geweest. Op dien dag dan (16 Junij), had de eerste zamenkomst plaatsdie hel hier boven geschetst gevoel zoo treffend op wekte waarna de feestplegtigheden_een aanvang namen en wel niet eenc openbare hulde aan de kameraden diehetzij door hel vijandelijk vuur of later door den natuurlijken dood weggemaaid waren; dit geschiedde bij gelegenheid van een gezamenlijk pleglig bezoek aan het graf van den eervol

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 142