08 «andere braven die mede in den strijd ook bij vroegere «krijgsgelegenheden op de Citadel een roemvollen dood von- «den; terwijl wij ook hèn gedenken, die, ofschoon met ions aldaar vereenigd, vroeger de eeuwigheid ingingen, en «daardoor den laatsten bloedigen kamp niet hebben bijge- «woond; want ook zij toch hadden bloed en leven veil, en «zouden ze met geestdrift ten offer gebragt hebben voor «den roem van Koning en Vaderland. «Maar ook nog, boe menig oud kameraad, die tot het «laatste toe met ons medé 'streed doch door een vroegeren «dood, niet zoo als wij, thans het voorregt dezer plegtige «vereeriiging mag genieten, waaronder ook onze brave Op- perbevelhebber, de Generaal Baron Ciiassé herrijst bij deze «gelegenheid in onze aandoenlijke herinnering. «Dappere Gumocnsverheerlijkte held!worde in «dit oogenblik, terwijl het gansche Vaderland, de Koning «aan het hoofd, met ons rond uw graf geschaard staat «uwe laatste rustplaats door ons versierd met eene zielroe rende, zigthare gedachtenis nagelaten door een even als «gij bij de belegering der Citadel eervol gesneuvelden ka meraad !r' Thans volgde eene plegtige pauze gedurende welke de spreker een met zwart boers bedekt pakje uit zijn schakot te voorschijn bragten het met betraande oogen ontwik kelendeterwijl allen, niet wetende wat er volgen zoude in gespannen aandacht het stonden aan te stareneene zwaar door bloed bevlekte sjerp daaruit ontrolde en na die aan het monument vastgehecht te hebben, volgen liet: «Het is de sjerp van uw voormaligen krijgsbroedcr den «kapitein der Artillerie B. van Hoejj Scbiltiioüwer van Oostèe, «zijne sjerp doorweekt van het bloed dat bij zijn sneu- velen uit zijne wonde vloeide. Oranje, overdekt met heldenbloed! dierbaar pand «in het bezit gebleven van een mederstrijder zijn boezem- i vriend alhier tegenwoordig. «Groot is de liefde, waarmede gij allen, brave afgestor-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 144