69 ivenen, door ons herdacht wordt, en dierbaar is ons het denkbeeld dat uwe schimmen ons in dit plegtig oogen- ïblik omzweven en met welgevallen in onze harten zien; zij ook uw leven in den Hemel een oneindig hooger dan laardsch genot de lol der oude getrouwe kameraad schap en der broederliefde, die thans nog tot u oprijst J van hen, die op aarde overbleven en in die veege ston- »den aan uwe zijde streden, zal dat genot verhoogen. Onsterflijk zijt gij in onze hartenen onuitwischbaar 3>blijft daarin de weemoedige herinnering, hoe menigmaal uwe broederliefde ons gemeenschappelijk lot verliglte, het j>eentoonig leven in de afgesloten vest veraangenaamde en I den broederband veredelde, die ons als krijgskameraden za- »mensnoerde, en die door de langdurige, onderling ge- deelde ontberingen en gevaren oneindig in waarde gere nzon was. Hulde dan aan u allen, gij braven!.... maar terwijl stranen onze oogen ontwellen hij uwe nagedachtenis is 3ionze weemoed wellust; want, betreuren wij uw gemis, ihet Vaderland blikt op ons met dankbaarheid, en het wel- gevallen van onzen Koning omschijnt ons." Het zal wel geen betoog behoeven dat dit treurig en geheel eigenaardig militair tooneelop alle aanwezigen een diepen indruk moest maken; als van zelf moet den le zer als in penseeltrekken hel tafereel voor de oogen komen, hoe die oude, grijze strijdgenooten diep geroerd daar stonden en elkander zwijgendmaar met een mannelijken traan in het oog de hand drukten. In die gemoedsgesteldheid verlieten zij kort daarna, onder de toonen der treurmuzijk de grafplaats. De afwisseling is in dit aardsche leven een groote zegen die op zijn tijd den weemoed leenigten zoo was het ook hier het gevalvrolijker gewaarwordingen waren thans voor die braven weggelegd de gansche koningstad toch was vreugde, en als 't ware in rep en roer om hun hulde te bewijzenen zij gingen zich thans vereenigen tot bijwonen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 145