71 van bet 7(,e Regiment Infanterie, waarmede Z. M. dat Re giment hetwelk gedeeltelijk mede in den roem en de ge varen der belegering gedeeld had, vereeren wilde. Die plegtigheid werd door onzen jongen Erfprins, te paard zittendemet eene hartelijke en schoone toespraak volbragt, op eene wijze, die dien beminnelijken Vorst, op zijn toch nog zoo jeugdigen leeftijd, tot groole eere ver strekte en zeer zeker aan allen maar vooral aan Zijn Ko ninklijken Vader, het grootste welgevallen moet gegeven hebben. Op dezen zoo schoonen tweeden feestdag had vervolgens eene nieuwe vereeniging der feestelingen plaatsen wel op een galadiner onderling, waarbij de meeste geestdrift voor Va derland en Vorst, en de hartelijkste broederschap, in mee- nigen toast en en andere verhevene manifestation de oude soldaten-harten op nieuw deed blaken. Met een gezamelijk bezoek aan de Sociëteit in het Haag- sche boschonder het genot van heerlijk muzijk en het aan schouwen eener prachtige illuminatie met vuurwerk, eindigde deze feestdag. De derde, of laatste, zag de feestelingen vereenigd hij eene matinee musicale- op het badhuis te Scheveningenwaarna, ten huize van een der leden van de Commissie, Dr. C. W. ViNKHiiuzEN, nog eene onderlinge zamenkomst plaats had van al de oude krijgsbroeders tot afscheid en tevens tot pleg- tige uitreiking van een souvenir aan deze heugelijke reünie bestaande in een sierlijken kokerbevattende verschillende illustrationop de plaats gehad hebbende feesten toepasse lijkwaaronder in het bijzonder uitmuntte een afdruk der bandteekeningen van al de feestgenooten. De laatste broederlijke handdruk werd hun echter nog be spaard door de Vereeniging »het Metalen Kruis' van de 's Gravenhaagsche Afdeeling, l9t0 sectie, welke doorliet geven van een groot militair concertde laatste kroon wilde op zetten aan al de hulde door de Ciladellcnaars gedurende deze drie feestdagen zoo ruimschoots in de Vorstelijke resi-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 147