72 dentie-stad, zoo van burgers als van militairen, genoten; die laatste zamenkomst had plaats in eene groote, prachtig daartoe gedecoreerde zaal der Sociëteit »dc Vereeniging", veisierd met de dierbaarste herinneringen van de verdedi ging der Citadel die vooral de gesneuvelde krijgsmakkers individueel aandoenlijk deed herdenken. Echt broederlijk en achtbaar was deze receptie van »het Metalen Kruis", waarbij door den Heer Voorzitter, Mr. de Braauw eene merkwaardige en zeer treffende redevoering gehouden werd die onder anderen door den braven ouden Generaal Rochel op de waardigste en hartelijkste wijze be antwoord werd. En zoo eindigde een feestdat elkdie het bijwoonde maar vooral de oude verdedigers der Citadel van Antwerpen, levenslang dierbaar en onuitwischbaar in het geheugen zal blijven, en dat tevens den Vaderlandschen broederhand tus- schen burger en soldaat nognaauwer toehaalde, maar bovenal van de liefde en geestdrift voor onze dierbare Vorsten de treffendste blijken had geleverd. Schrijver eindigt met den wensch, dat de lezing dezer schets ook de harten der jongelingen zal doen gloeijen die het voorregt hebben op de Koninklijke Militaire Akademie met zoo veel zorg voor den edelen krijgsmansstand te wor den opgeleidzoodal zij daardoor dien stand nog op te hoo- ger prijs zullen stellen; heldenmoed met zelfopoffering voor het lieve aderlandziedaar de hartverheffende leuze, die elk welgeplaatst mannenhart ontvonken doet. In de inleiding dezer schets wordt gezegd, dat de militaire stand de edelste is onder alle standen der maatschappij omdat zij de onmisbare beschermengel van die maatschappij is, enz.; het argument zuiver logisch zijnde zoo mag de zaak als bewezen worden aangenomen. Aan den oud soldaat zij het echter vergund er ten slotte TOEPASSING TOT SLOT.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 148