78 groet terug en kijk natuurlijk wie mij zoo beleefd beeft be jegend. Het is een uitdrager, die voor zijn winkel een pijpje staat te rooken in zijne hemdsmouwen. Tevens kijk ik wat er alzoo in 's mans nabijheid op stoep staat uitge stald, en één voorwerp treft mij daar zoodanigdat ik stil sta en den man aanspreek. «Zoo, Du Bois:', wat is dat voor moois en meteen wijs ik op een kistjeter grootte van een likeurkeldertje en met een uitstekenden blikken koker voorzien. ,sJa 'eer dat zal ik oe iens zeggen zoo ienen leeraar «van gull ui het me ezeit, dat is wat de geleerden nce- «men eene duustere kamer; daar ziet men treffelijk sehoone «beeldekens in." Ik begrijp nu dat de man cene chambre-obscure te koop heeft, en wil den prijs weten, daar ik wel lust gevoel mij de zaak aan te schaffen. Daarom vraag ik wat het kosten moet. iJa, «antwoordt Du Bois dat zal ik oe iens zeggen dat is eenen duren, want oe mot weten, ie 'eeft 'ehoord aan »een zekeren Iloebrand die der wonderen mee verrigt «eit. De boekverkooper eit me ezeit, dat ie er een boek «over geschreven eit, eul mooi, en dat ie voor in een an- «der boek van 'cm, er de print van eeft laten zetten; zoo «schoon een instrument mot het wezen. Mien vader eit «et in der tijd van zijn, in Leiden, gekocht en zoo is hel an «mijn gekommen. Als oe er zin in eit, 'eer, zullen wij «reis zien of wij et ééns kunnen worden over den prijs." Na een poosje loven en bieden komen wij zoo ver dat hij mij het bewuste voorwerp afstaat, voor cene matige som. Ik laat het ergens in de stad bezorgen en stel mij een genoegelijkcn Zondag ochtend voor, om eens te proberen of ik er ook zulke types in zal zien als in der tijd deLeid- sche Student er in gezien heeft. Toen ik den volgenden Zondag morgen mij ter plaatse begaf, waar de dierbare reliquie gebragt was, vielen mijne sehoone luchtkasleelen echter spoedig ineen. Ik had wel

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 151