82 tigd zijn en neemt plaats in eene der gemakkelijkste ban ken terwijl hij in stede va» in zijn hoed te kijken (iels dat iedereen doet als hij op zijne plaats in de kerk is ge komen), met bewustheid van eigen verdienste twee oude lie den groet, die reeds in die bank hebben plaats genomen. Nu wordt het schaapsvel met zekere drukte op den luifel der banken de schoone jonc op de bank zelve gelegd de tweede handschoen gaat ook uit en doet nog cenige rin gen zien met kostbaar edelgesteente versierd terwijl de regterhand de kuif opstrijkt en zijne vinders door de losse haren doet spelen. Ik zal u niet verder vermoeijen, lieve lezer en lezeres met naauwkeurig te vermelden hoe bij den geestelijke de gan- sche preek door onbeschaamd zit aan te staren; hoe hij, voor den zegen geheel is uitgesproken, de bank reeds half uit is en met daverend geluid een paar rijksdaalders in den armen zak doet vallen; hoe hij 's middags bij de muzijk in de tent aan een besten vriend vertelt, dat hij Wieniaüwski persoon lijk kent en dat bij het laatste Yachtclubfeest, de Prins hem vertrouwelijk op den schouder klopte, meenende dat hij een ander voor had noch hoe hij aan een tweeden vertelt dat zijn paard niet zoo hard wil loopen bij dea koetsier als bij hem en hoe zijn oudste zoontje gerust tusschen de beenen van dat zelfde hardloopende paard kan doorkruipen als het op stal staat,, hetgeen zeker zeer voor de levendigheid van genoemd paard pleitnoch hoe hij een echte Sterkman uit den Haag, direkt van de fabriek, heeft doen komen, omdat hij niet wil bedrogen zijn, enz. In één woord, le zer! wees overtuigd dat gij bij hem alles en altijd hel beste" vindt, want hij is rijk en particulier. Wij zullen hem dus laten varen om even die drie beel den te beziendie zich op den achtergrond op het glas vertoonenterwijl wij in de kerk met ons instrument be- zig zijn. I)e eerste die ons in het oog valt is de stoelenzetler.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 158