87 lenbank, in gedachten verzonken. Hij gaat bij zich zei ven nawaarom toch hem dat ongelukkig toeval moest overkomen dat hein niet alleen tot de armenkas maar groo- tendeels tot de armoede heeft gebragt? Hij heeft toch altijd braaf en oppassend geleefd hij was de steun en leidsman van zijn gezin, en nu Maar als hij dan, met een traan in het oog, naar den blaauwen hemel en naar de lieve zon zietdie hem door het hooge kerkraam beschijnt en verwarmt, dan voelt hij eene zucht om ook eindelijk daar opgenomen te worden waar geen armoede en geen rijkdom is, en zijn gelaat hel dert op door het vertrouwen dat zijne ziel vervult. Laat hem rusten van het trappen en stooren wij hem niet in zijne overpeinzingen. Komt nu eens mede den hoek omdan kunnen wij nog eens rondkijken, want de organist zit inde Caecilia te lezen en is dus niet te bewegen tot spreken. Kijk daar ginds die Hou vast! hou vast! ja wel! daar valt me door al dat draaijen de geheele toestel uit elkaar. Ik heb hem stellig verkeerd behandelden hij is in zooveel jaren niet gebruikt gewordendat het mij niet mag verwonderen. Evenwel ben ik daardoor voor het oogenblik buiten staat u iets meer te vertoonenlieve lezer. Ik beloof u echter dat ik trach ten zal indien het bovenstaande met de noodige toege vendheid door u ontvangen ishet instrument te doen herstellen en u later nog eens mede op het matte glas te doen zien. Weet een uwer degelijke middelen om de olievlekken daaruit weg te nemen en zoodoende de beelden duidelijker le makendan houd ik mij zeer aanbevolen die middelen te vernemen. V—N.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 163