109 de bijnaam gekregen van Sinpka (spreek uit Stoopka) dat in het Russisch een vijzel be teekent. »De overige werken ging de Kolonel voort, nadat hij ons in 't voorbijgaan die verschillende taalkundige explicatiën gegeven had, zijn allen door Tottleben gedurende het beleg uitgevoerd. Eerst werden ze opgeworpen met de spa en de embrasures met natte klei opgezet. Later toen men meer tijd had, verbeterde men ze met vlechtwerk, met fa- chinen die in de embrasures gelegd werden en eindelijk met schanskorven. In de Malakowde Redan en andere buitenwerken, zijn ontzettend veel fachinenzandzakken en schanskorven en cene massa aarde gebruikt. Voor de be zetting van die buitenwerken die aan een helsch vuur was blootgesteld waren diepe gaten gemaaktbedekt met scheeps luiken en acht of tien voet aarde er boven op." Ik heb die werken in de Redan naderhand geziensprak de Engelschman; »maar is het waar dat de Malakow-heuvel ondermijnd was Men zei het toen algemeen en later ben ik niet in de gelegenheid geweest, het te onderzoeken." i Dat was hij inderdaad," antwoordde de Kolonel; j>maar ongelukkiger wijs heeft eene springende bom den vorigen dag den toestel vernield waar de mijn meê zou worden aange stoken en schijnt men niet in de gelegenheid geweest Ie zijn dien weder te repareeren. Misschien heeft men bet verzuimd of uitgesteld daar men den storm nog niet zoo spoedig verwachtte." »Is werkelijk de laatste storm eene verrassing geweest?'' vroeg ik. »In zekeren zin, ja, hoewel wij hem sedert lang wach tende waren. Ik was op den morgen van den 8en Septem ber in mijn kwartier bij een apotheker, en juist bezig mijn adjudant een order te dicteren; het bombardement ging zijn gewonen gangtoen het eensklaps stik donker in de kamer werd: ik grijp mijn adjudant hij den arm, en roep: 2val len de gewone beweging als er een bom in de nabij heid neerkwamzoo als ik nu ook dacht dat het geval

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 185