110 was. Een oogenblik daarna davert de grond, ik rigt mij weêr op en zie mijn adjudant aan de tafel zitten met het hoofd voorover in de hand en sterk bloedende. Ik weet nog nietwal het geweest isdenkelijk was er een kruidma- gazijn in de nabijheid gesprongen maar voor dat ik tijd had ergens aan te denken komt er eene estafette met groo- ten haast aan om mij te zeggen dat men den storm ver wachtte. Ik ging dadelijk naar buiten om de twee regimen ten te laten aantreden waarover ik bet kommando voerde, en die ieder 1600 man sterk waren met vier stukken ge schut. In dien tusschentijd zond ik een onderofficier voor uit met last om uil te zien of er een blaauwe vlag op den Malachow woei dat als leeken was afgesproken als de vijand aanstalten maakte om te stormen. »Ik rukte vooruit naar de buitenste linie, waar ik moest post vatten maar nog eer ik er was, kwam mijn sergeant al aanloopen en wenkte mij in de verte. Werkelijk zag ik ook een vlag op den Malahow uilsteken, en oogenblikkelijk links den vijand deboucheren door eene soort van hollen weg die regt op mijne stelling aanliep. Wij openden dadelijk ons geweervuur, en ik liet, om meer effect te hebben, op ieder van mijne stukken een kogel en eene kartets ladenen daarna een oogenblik het vuur ophouden om eens te zien, hoe de zaken stonden want de rook belette ons het uitzigt volkomen. Wat zag ik Alles voor mij krioelende van vij anden louter roodbroeken en volstrekt geen vuur van den Malachow daarop. Dal werd mij spoedig opgehelderd toen ik, scherp toeziende, zag, dat wat ik voor de blaauwe sig naalvlag had gehouden niets meer of minder was dan de Fransche driekleur. De Malachow was dus verrast en in een oogenblik genomen geworden. Die verrassing was niet plei- zierigen een oogenblik daarna hoor ik roepen, dal erku- vallerie en artillerie aanrukte; 'l was de waarheid, maar mijne brave kerels stonden als muren. Vuur! van alle kan tenen mijne vier stukken als accompagnement daarbij regtsomkeert maakte de vijand en liet den grond als bezaaid

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 186