US sterken en tegen half twaalf zei de Generaaldie daar het bevel voerde tot de officieren die om hem heen stonden: »Ik geloof nietdat er heden nog iets gebeuren zal, maar houdt u gereed voor morgen." Daarop waren de troepen weder over de Admiraliteits Kreek naar de vesting teruggekeerd en de bezetting in hare bomvrije kazematten getrokken om te eten. Zoo zijn ze letterlijk overvallen door de Zouavendie maar twintig el van den saillant in hunne vijfde parallel verzameld waren." b Diezelfde misleiding," hernam de Engelschman hebben wij vroeger hij de bestorming van Seringapalnam ook aan gewend en met het beste gevolg. Volgens de gewone methode, breken de stormkolonne's vooruitals door een hevig vuur het vijandelijke geschut voor een oogenblik tot bedaren ge- bragt is, maar als het vuur langzamerhand ophoudt, ver beeldt zich de vijanddat er niets op til is." »Zoo kwam het ook sprak de kolonel »dat ik een oogen blik na de waarschuwing, dat men een storm verwachtte, de Fransche vlag al op den Malachow zag wapperen." «Terwijl nu de Franschen attaqueerden vervolgde de kapi tein «wachtten onze troepen op het signaal dat gegeven moest worden van de C/iapman's-Batterij. ïk was toen hij de linker attaque als Ordonnans-Officier om zoo noodigbevelen over te brengen naar de reserve. Ik kan u verzekerendat zulke oogenblikken van spanning tellen in eens menschen leven. Onze manschappen stonden bevend van ongeduld en brandende van verlangen om dien rooden aardhoop vóór ons die zooveel maanden lang dood en vernieling over hen en hunne kameraden gebragt had meester te worden. De Gene raal Codriivgton regelde in de vijfde parallel met de grootste bedaardheid de laatste toebereidselen. Drie honderd twintig man stonden klaar met ladders achter de borstwering in het nog niet afgewerkte gedeelte van de zesde parallel. In eene soort van koortsachtige opgewondenheid staarde ik naar de Chapman's-Batterij toen op eens vier signaalvuurpijlcn in de lucht stegen. In een oogwenk stoof alles over de borst- 8*

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 191