116 wering voorwaarts, en rende naar de zesde parallel, waar een oogenblik adem gehaald werd, en toen ging het, als een orkaan, vooruit over het vlakke veld, tweehonderd vijftig el terrein, dat door een hagelbui van Russische kanon- en geweerkogels doorkruist werd. Honderden werden neergeveld door dien moordenden storm van ijzer en lood, die gierend over het veld vloog, maar te midden van wolken van stof en rook zagen wij met kloppende harten onze dappere kerels vooruit stormen tot ze den saillant van den Redan bereikt hadden; de verhakkingendie daar lagenwerden onder hel vuur der vijanden doorgebrokende ladders in de gracht gesteld en eindelijk de borstwering zelve heklommen. Wat daarbinnen voorviel, moet vreesse! ijk geweest zijn: de Russen verdedigden zich als leeuwen achter de borstweringdie in de keel van den Redan opgeworpen de geheele binnenruimte bestreek. Daar zagen wij Russische reserves oprukken dezelfde troepen die den Malachow een half uur vroeger verlaten hadden om naar de stad terug te kceren. Ook van onze zijde werden versterkingen gezonden, die dwars door het vernielende vuur oprukten en over de borstwering drongen. Dat duurde on geveer twee uur onder de onlzeltendste verliezen van weers zijdenmaar die aan onze kant waren het grootste. De vijand bragt veldstukken aan en veegde daarmede het inwendige van den Redan schoon en drong toen aanvallend langs de binnenzijde vooruit. Gruwelijk moet daar het gevecht ge weest zijn, te oordeclcn naar de hoopen van lijken, die wij later vonden, door bajonetsteken doorboord: worstelingen, man tegen man honderde geweerschoten a bout porlant af gevuurd Op dat oogenblik zag ik den Generaal Windham die de stormkolonnes had aangevoerd van den Redan terug komen en dwars door het vernielende kruisvuur naar den Generaal Codiungton snellen. Zijne manschappen konden het niet meer houden hij kwam in persoon om versterking te vragen en ze op nieuw tegen den vijand aan te voeren. iLaat de Royals oprukken," gelastte mij de Generaal God- rington, die zijn het digtste bij." Ik rende vooruit om die

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 192