117 order over te brengen, maar terzelfder lijd zagen wij onze troepen uil den Redan terug trekken zij hadden liet onmogelijke be proefd, en meteen verlies van 146 Officieren en ruim 3000 man keerde het overschot in de parellel terug. Ik inoct bekennen dat mij dat oogenblik met een vreesselijk gevoel van bitterheid vervuldeen dat ik met angst aan de gevolgen dacht die deze tweede mislukte bestorming hebben kon. Er werd even wel besloten, den volgenden dag den aanval te hernieuwen 's namiddags werden de gewonden in ontzagchelijke menigte aangebragten rondom mijne hutdie digt bij de hospitaal tenten gelegen wasbreidde zich een tooneel van ellende uit dat onbeschrijfelijk was. Ik was halfdood van vermoei- jenis en legde mij toen de duisternis gevallen was, eenige oogenblikken neder maar kon den slaap niet vatten en de jammerkreten afgeperst door de pijnen bij bet uitsnijden der kogels, liet ampuleercn van ledematen was afgrijselijk om te hooren. Ik ging naar buiten in den donkeren nacht en zag de lichten branden in de ambulancen, en onophoudelijk dooden in witte lakens gewikkeld er uit dragen en in de lij ken tent neerleggen. Op eens daverde de grond van een verschrikkelijken slag en een lichtend schijnsel verspreidde zich over Sewaslopolik dacht in het eerste oogenblik, dal de Russen een uitval deden om den Malakoio te hernemen en snelde naar de loopgraven. Hier hoorde ik in tegendeel het ver blijdende berigt, dat de Redan in ons bezit was; een zekere Korporaal JonN Ross, die in de voorste parallel op wacht was, had sedert verscheidene uren hoegenaamd gecne bewe ging in hel vijandelijk werk meer waargenomen; hij was bet daarop in de duisternis genaderd, was over de borstwering geklommen en had geen vijand meer bespeurd. Zoodra dit aan Sir Colin Campbell gerapporteerd was die met zijne troepen gereed stond om met bet aanbreken van den dag den storm te hervatten, riep hij vrijwilligers voor om den Redan te onderzoeken; verscheidene van het 95ste Hooglanders boden zich aan en vonden werkelijk den Redan verlaten waarop wij er onmiddellijk bezit van namen. De Russen wraren zoo als

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 193