129 kennismaking met de visilesdie Mevrouw ontvingonge lukkig moest ik weer de ex-keukenmeid ontmoeten die mij vertelde, dat ze dien avond niet naar Aurora ging daar er toch niets bijzonders gespeeld werd. Wel verzette ik er mij tegen doch alles te vergeefs op een overtuigenden toon zeide ze mij, «dat zulke muzijk goed was voor meesters, «maar onbeduidend voor liefhebbers, hoewel sommige der «laatsten zich een air van muzijkale kennis wilden aanmati- »gen door te beweren, dat die stukken juist in hun smaak «vielen." Dal kon ik in mijn zak steken en het laatste greintje der égards die ik nog voor haar had gekoesterd ging mede in mijn zak, om er nooit weêr uit te komen, daar ik mij nu niet meer ontziende, haar toevoegde, «dat ik integendeel «vond, dat ieder die slechts eenigzins muzijk kende, of er «gevoel voor had door zulke stukken moest in vuur gera- »ken, en dat zij, die er onverschillig omtrent waren, ook «volgens mijne opinie heide eigenschappen misten." Mevrouw hoorde die woorden met weinig tevredenheid aan wat mij echter zeer welkom was daar ze daarom zeer spoedig vertrok dat verloste mij van haar gezelschap en deed mij weldra aan tafel in den vriendenkring zitten doch hoe toevallig ik had dien middag geen honger en vond dat zij zoo ijsselijk lang aten, en dat zij het dessert best tot 's avonds aan het souper hadden kunnen laten staan. Met moeite kreeg ik er het laatste punt door; doch nu was ik nog niet bevrijd ik zou met mijn vriend de dames gelei den; nu, op mijn dringend verzoek, gingen deze laatstcn zich dadelijk kleedenen ik ging nog een sigaartje rooken met hemdoch alleen hij die eens op dames die zich kleeden, ge wacht heeft, zal kunnen beseffen, hoe lang mij de tijd duurde eer zij verschenen. Eerst trachtte ik mijn vriend te bewijzen dal de dames zulk een groot toilet niet behoef den te makendoch hij scheepte me af met de woorden «Laat haar maar begaan; daar weten wij mannen niets «van." 9

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 205