ZONS- EN MAANS-VERDUISTERINGEN. In dit jaar zullen er twee Zons- en twee Maans-verduisteringeil plaats vinden van beide soorten zal de eerste bij ons zigtbaar zijn De eerste verduistering, eene gedeeltelijke Maans-verduislering- heeft plaats op den 27sl- Februarijzij zal in Europa en Afrik; geheel en in Azië, Australië en Amerika gedeeltelijk zigtbaar zijn] Haar begin is des namiddags te 9 u. 29 min.; haar midden, wan- neer de maan 4 duim over de zuidzijde verduisterd wezen zaltl 10 u. 35 min; haar einde te 11 u. 57 min. De tweede verduisteringeene ringvormige Zons-verduistering, heeft plaats op den 13llen Maart, en zal in Europa, het oostelijk gedeelte van Noord-Amerika het noordelijk gedeelte van Zuid-Amerikil en in eenige streken van Afrika en Azië gedeeltelijk gezien kunnen! worden. Haar begin bij ons is des namiddags te 0 u. 8 min.; haal midden, wanneer de zon 11 duim 2 min. verduisterd zal zijn, t| 1 u. 25 min.; haar einde te 2 u. 42 min. De derde verduistering, eene gedeeltelijke Maans-verduislering, zal onzigtbaar wezen voor Europa maar in Australië en Zuid-Azic geheel en in het zuid-westen van Noord-Amerika en het oosten van. Afrika gedeeltelijk waargenomen kunnen worden. De vierde verduistering, eene totale Zons-verduistering, heeft5 plaats des namiddags van 7 Septemberen zal onzigtbaar wezen 'voor Europa maar in Centraal- en Zuid-Amcrikaalsmede in enkele! gedeelten van Noord-Amerika en Afrikameer of minder waarge nomen kunnen worden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 26