N A B E RI G T, behoorende bij de Naamlijsten. Slechts weinige dagen na het afdrukken der Naamlijsten van het personeel der Koninklijke Militaire Akademie op het hier voorstaande blad werd die inrigting door een verlies getroffeneven onverwacht als pijnlijk voor iedereen, die daaraan verbonden is. De geachte Gouverneur der Koninklijke Militaire Akademie, de Generaal-Majoor J. W. Walther is namelijk op den 26,ten November, 'smorgens vroeg door een toeval (hartvang) uit den gewigtigen werkkring weggeruktwaarin hij steeds zich beijverd had de belangen der Koninklijke Akademie naar krachten voor te staan en tevens zich algemeen be mind en geëerbiedigd te maken door het talrijke personeel dat onder zijne bevelen tot dat doel medewerkte. Algemeen en groot was dan ook de ontsteltenis bij het vernemen van dezen onverwachlcn slag, die spoedig door het gcheele land bekend werdwaarbij het weldra bleek dat niet slechts tot den familiekring en tot het personeel der Akademie zich de droefheid bepaalde welke door het onver wachte overlijden van den ontslapene opgewekt werd. De Generaal Walther had in zijn werkzamen levensloop en in de verschillende gewigtige betrekkingen, welke hij bekleedde eer hij lot Gouverneur der Koninklijke Militaire Akademie benoemd was, vele, zeer vele vrienden gewon nen; van heinde en ver ontbrak het dus niet aan hartelijke en wel gemeende blijken van opregle deelneming en van diep leedwezen over het verlies, hetzij van den waardigen chef, den minzamen kameraad of den trouwen vriend.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 71