*6 Waardig en stil, zonder ijdele pronkvertooninggeheel overeenkomstig met liet karakter van den overledene, werden dan ook zijne stoffelijke overblijfsels ten grave geleid, behalve door zijne betrekkingen en eenige zijner oudste vrienden ook door het gehcele personeel der Koninklijke Militaire Akademie. De treurende kring aan het graf werd vergroot door het bijzijn van alle Officieren in garnizoen te Breda van den Majoor- Kommandant en andere Officieren der dienstdoende Schutterij hier te stede door vele aanzienlijke ambtenaren en burgers door scharen uit icderen stand der maatschappij, die eene laatste en stille hulde aan den overledene wilden brengen. Er waren dan ook in den wijden kring weinige oogen te zien, waarin geen traan schitterde, toen de Eerwaarde Heer Vorstman, Predikant bij de Hervormde Gemeente al hier de aanwezigen bij de lijkbaar aansprak en de deug den van den waardigen overledene herdachthij werd gevolgd door Jhr. Mr. Six, die weinige maar krachtige woorden voegde bij hetgeen de geachte Predikant reeds gezegd had. Te midden van eene plegtige indrukwekkende stilte, sloot zich daarop het graf over alles, behalve de goede werken wat op aarde gebleven was van den diephetreurden Echtge noot en Vader, den braven Krijgsman en den opregten Chris ten en zeker waren er weinigendie zijn graf verlieten zonder in hun hart de eenvoudige, maar treffende regels van Ci. audi us te herdenken »Hier liegt ein guter Mensch beyraben Mir war er mehr." De overledene was den 24stcn November 1794 te Amster dam geboren, trad den 12,lon Februarij 1814, als Kadet in dienst hij het 1 S«ie bat. Infanterie van linie, werd den 26sten April 1814, tot Kadet Sergeant en den l9len December 1814, tol Sergeant-Majoor bevorderd. Den 8ston Mei 1818 werd hij

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 72