6 het onaangename te doen heenstappendat daarmee reeds dadelijk gepaard ging. Vooreerst tochdoch zou dit Jaarboekje ook welligt door dames in handen genomen wor den want dan hoop ikdat zij hare verbeeldingskracht niet al te zeer laten werken vooreerst dan werd ikalvorens mij te mogen verbinden door een korporaal naar den dokter geleid die mij al dadelijk uitnoodigde om maar genoeg de nieuwsgierigheid der militaire artsen in dit opzigt is ten volle bekend, en ik acht het overbodig te beschrijven welk onderzoek ik ondergaan moest. Toen ik deze proef zegevie rend doorgestaan had, werd ik naar de kazerne teruggeleid, en thans begon een ander tooneel, dat voorwaar niets op- wekkender was. Had men eerst het ligchaam onderzocht nu wilde men ook behoorlijk voor de ziel zorgen en in tegenwoordigheid van een officier werd mij door den sergeant majoor uit een klein boekje ecne stichtelijke voorlezing ge houdendie mij duidelijk voor oogen stelde, waartoe men mij zoo al in staat achtte. Het kwam mij voor, dat men geen al te gunsligen dunk van mij had; de lezer oordeele zelf uit eenige staaltjes van 't geen mij voorgelezen werd. «Elk militair, die den vijand als spion dient of gediend heeftzal met den strop gestraft worden. «Een schildwachtdie op zijnen post in de nabijheid van den vijand aan zijne orders of consigne niet voldoet, of zij nen post verlaatzal met den stropden kogel of naar mate der omstandigheden gestraft worden. «Elk militair, die zich van eene valsche verlofpas bedient, of eencn anderen naam in dezelve doet plaatsenof zijn ver lofpas zal hebben verlengd zal met slagen arrest of detentie gestraft worden. «Elk militair die in tijd van vrede voor de eerste maal deserteert, zal gestraft worden met slagen, het afnemen der kokarde en detentie. «Voor de tweede maal, met den kruiwagen voor den tijd van drie jaren. «Elk militairdie het op het leven toelegt van vreedzame

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 82