10 sioen met één-vierde verhoogd, en dus op 125 gulden'sjaars gebragt. »Met de helft wordt het verhoogd, en dus op 150 gul den 'sjaars gebragtwanneer de pas vermelde oorzaken het verliesof het gemis van het gebruik van twee of meer ledematen veroorzaakt hebben alsmede bij een geheel en on. herstelbaar verlies van het gezigtsvermogen in beide oogen. »Ter belooning van uitstekende daden van moed, beleid en trouw is door den Koning de Militaire Willems-orde in gesteld; het schitterendste ridderteekendat de borst eens krijgsmans kan sieren en welks bezit voor de militairen be neden den graad van officier altijd gepaard gaat met eene riddersoldij die gelijk staat met de helft dergene welke de gedecoreerde op het oogenblik zijner benoeming genoot. *Tot de uitstekende daden, welke op de Militaire Wil lems-orde aanspraak gevenbehooren al de zoodanigen welke men had kunnen nalaten zonder zich aan pligtver- Ruim schuldig te maken en die dus een meer dan gewonen graad van moed beleid en trouw openbaren. a Aldus zal onderanderen tot Ridder der Militaire Willems orde benoemd worden a Elk soldaat, die met levensgevaar een vaandel op den vij and verovert, of het eigen vaandel uit's vijands handen redt »Elk soldaat, die een stuk geschut, dat nog in's vijands bezit was op hem verovert »Elk soldaat die het eerst eene bres bestormdof eene verdedigde borstwering beklommen zal hebben; aElk soldaat, die vijandelijke hooge personen gevangen genomenof een zijner eigen aanvoerders met levensgevaar beschermd of bevrijd zal hebben i) Elk soldaat die door uilstekenden moed een groot aan deel heeft gehad aan het veroveren of verwoesten van vijan delijke magazijnen transporten of krijgskassen alsmede elk soldaat, die niet geaarzeld zal hebben zijn leven te wagen, om wcêrlooze burgers te beschermen tegen plundering en geweldenarijen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 86