IJ) staangaf mij dezelfde bekooringdie de jeugdige maagd gevoelt als zij voor de eerste dans gevraagd wordt. Intusschen mijn cavalier liet mijwel niet voor de eerste maar toch de tweede dansin den steek. De kommandant der wacht, een korporaal, had mij namelijk doen beseffen, dat een afgeëxerceerd rekruutdie zijne eerste wacht doet verpligt is te tracteeren. De gewoonte van te gehoorzamen was mij reeds zoo diep ingeprent dat ik geen oogenblik aarzelde hieraan te voldoenen mijn voorstel om de geheele wachtdie uit een korporaal en zes man bestond te ont halen op een glas warme punsch en broodjes met vleesch werd met de meeste welwillendheid aangenomen. Ik zorgde der halve, na mijne eerste twee uur geschilderd te hebben, dat alle noodige ingrediënten bijeengebragt werden en kort na 't vallen van den avond plaatsten wij ons gezellig aan den vrij onzindelijken en door een ellendig wachtkaarsje slecht verlichten wachldischwaarbij t geen aan comfort ontbrak door opgcruimden ofschoon niet keurigen wachtkout aangevuld werd. Naauvv was het eerste glas van den geu- rigen drank geledigdof ik herinnerde mij de schildwacht vóór 't geweer, die daar zeker met afgrijsselijke gewaarwor dingen op en neer wandeldebegeerig om ook zijn aandeel aan onze feestvreugde te nemen. Het was mij dan ook on mogelijk hem in zijn verlangenden toestand te laten totdat het uur der aflossing zou geslagen zijn en op een oogen blik dat ik meende niet gadegeslagen te wordensloop ik met een glas kookend heetcn pnnsch en een broodje naar buiten, om dit den armen vent heimelijk aan te bieden. De verleiding was voor hem te groot; terwijl hij zijn geweer in den arm hield, nam hij het broodje in de linker en het glas in de andere handen tevreden over mijne weldaad sloop ik weêr naar binnen. Ik had echter builen den waard ge rekend want ofschoon de wachtkommandant, zich aanvanke lijk gehouden had als merkte hij niets, trad hij weldra op zijne beurt de wachtkamer uil, en betrapte lot mijne groote ontsteltenis den schuldige met «egt op heeterdaad, want er

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 91