21 Maar moogt ge ook niet me aan 't hart meer hangen Uw pligt niet lezen in mijn oog: De beste Vader weet uw gangen, Zijn blik omzweeft u van omhoog. Ik zou zoo gaarne het geheele gedicht hier neerschrijven dat ik thans met zooveel te meer aandoening aanschouw, nu er sedert dat tijdstip eene zoo lange reeks van jaren ver- loopen is, en nu de scheiding waarop het doelde helaas opge volgd is door eene andere, welke eerst in betere gewesten ophoudt. Thans staar ik met te meer zielsberoering op die laatste regels Maar 't scheiden nadert, ga dan henen, En weetnu gij mij schreijen ziet Het waar mij bitter niet te weenen Ontaarde vaders schreijen niet. O kom nog eenmaal aan mijn harte! Stier de Almagt naar mijn wensch uw lot; Och! kost mij nooit een' traan van smarte! Nu ga dan henen, ga met God! Het Veldbataillon waarheen ik vertrekken moest, was te Helmond gekantonneerd ik vertrok dus eerst naar's Bosch, en na aldaar overnacht te hebben werd de reis per trek schuit naar mijne nieuwe bestemming voortgezet. In die schuit trof ik een kollega aan, die van het Reserve-bataillon naar dezelfde kompagnie was overgeplaatst als ik, en met wien dus de kennis schielijk aangeknoopt was. Daar hij er drie jaar over gedaan had om den gewigtigen korporaals rang te verwerven, boezemde hij mij natuurlijk eene bij zondere hoogachting voor zijne krijgservaring inen deze verminderde in 't geheel niettoen ik uit zijn eigen mond vernamdat hij vroeger reeds tien jaar gediend maar toen zijn paspoort genomen had. Ik begreep dat er voor mij heel wat voordeel te trekken was uil den omgang met een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 97