23 jassen en pandoeren en was dus heel wat in mijne maat schappelijke opleiding gevorderd. ïk moet ook zeggen, dat mijn makker mij verder al heel roijaal behandelde hij hield mij op den verderen reislogt vrij, en hood mij zelfs nog een vijfje ter leen aan dat ik hem van mijn eerstvolgend trac- tement terugbetalen zou. Onder deze aangename tijdkorting schoot de zoo verrukkelijke logt per trekschuit schielijk op, en eer ik eraan dacht, waren wij op onze bestemming aan gekomen. Onmiddellijk vervoegden wij ons bij den sergeant majoor om ons te melden; hier ontvingen wij onze vijftig patronenbenevens een broodzak en vcldflesch om onze velduitrusting te voltooijenbovendien kregen wij ieder een biljet van inkwartiering en den last om den volgenden mor gen te zes ure in marschtenue bij 't aantreden op de markt tegenwoordig te zijn ter bijwoning eener militaire straloe- feningwaarbij niemand mankeeren mogt. Met mijn biljet bij een armen voerman aangekomen, die mij op vertoon daarvan onder zijn dak moest herbergenverheugde het mij zeer te bevinden dat daar nog een soldaat in kwartier lag, die voor het vijfje dat ik nog bezat, volkomen bereid was mij volijverig te helpen aan t in order brengen van mijn plunje. De lokaliteit was niet zeer schitterend: behalve de huiskamer door het geheele gezin bewoond was er eene schuur, waarvan een zeer klein gedeelte afgeschoten was tot logeerkamer voor de inkwartiering. Hier zag ik aan den wand, in de volmaaktste orde, de wapenrusting van mijnen medgezel hangen op den grond lagen eenige bossen stroo met een paar dekens uitgespreid bestemd om ons beiden tot legerstede te dienen en eindelijk stond er eene kreu pele tafel en eene dito bank, zeer geschikt om mits daarbij de noodige voorzigtigheid in acht genomen werdeene poetspartij te beginnen. Toen wij hiermee gereed waren waarbij ik vooral met bijzonder veel verrukking dertig pa tronen in mijn randsel en twintig in mijne patroontasch ge borgen had, dewijl mij dit zoo'n veldsoldaterig bewustzijn gaf, was het oogenblik daar, waarop wij voor den avond-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1958 | | pagina 99