Zaal 13 ''parterre - gebouw 1874) prentenkabinet (geschikt voor wissel exposities). Verbetering opbergsysteem prentenverzameling. Verbetering opbergsystemen op de depotzolders. Aanvang bibliotheek-catalogus (kaartsystemen U.D.C.). Aanvang inrichting fotografisch atelier. 1964 Zaal 14 (le etage) „Koninklijke Nederlandsche Brigade Prinses Irene" 1940—1945. Zaal 15 (leetage) „Het Nederlands Detachement Verenigde Naties in Korea" 1950—1954. 1965 Kleine hal (le etage - gebouw 1874) - „Churchill Memorial". Zaal 17 (le etage - gebouw 1874) „Eerste Indische zaal", periode 15941870, ter na gedachtenis aan het Koninklijk Nederlands Indisch Leger. Receptieruimte ingericht in entree gebouw 1874. Fotografisch atelier: installatie apparatuur voor het maken van afdrukken in kleur van fotografische opnamen. Installatie van omroep- en Intercom-systeem (geschenk). Installatie lichtdrukapparatuur in bibliotheek (reprodukties „a la minute"). Aanschaffing elektrische IBM-schrijfmachine met typografische indeling voor offset-drukwerk in eigen beheer. 1966 Zaal 11 (parterre - gebouw 1874) - Gewerencollectie, tweede en definitieve herinrich ting. De ontwikkeling van het geweer in Europa en Amerika gedurende de jaren 1820-1940. Tenslotte werden nog een groot aantal andere werkzaamheden geëntameerd op het gebied der administratie, organisatie, propaganda, publiciteit etc.; een en ander met inbegrip van een aantal veel werk vereisende tentoonstellingen. In dit kort resumé is het echter niet mogelijk hierop nader in te gaan. Hieronder mogen o.m. worden vermeld: Moderne vitrines voor zeer verschillende doeleinden, uitgevoerd in hout, metaal, glas en perspex; - Hangplafonds van verschillende constructie, vaste plafonds, betimmeringen, betengelingen, bespanningen, stofferingen en bekledingen; Het maken van velerlei soorten meubilair, waaronder wandmeubels, lichtkoven en lijstwerk; Het maken van zeer fraaie paarden (natuurlijke grootte), uniformpoppen, bij behorende handen en koppen; Het maken van militair-historische diorama's (systeem Koekkoek) Aanmaak van replica's, historische costuums en uniformen, militaire hoofd deksels, schoeisel, uitrustingsstukken, harnachementen van leder en ander mate riaal. 59

Arma | 1967 | | pagina 114