De Vrienden van het Legermuseum" Evenals vele andere musea in ons land kent ook ons museum een „Stichting van Vrienden" welke zich ten doel stelt de taak en het streven van het „Nederlands Leger- en Wapenmuseum Generaal Hoefer" te ondersteunen. Een ieder, die hiermede sympathiseert kan als donateur tot eerdergenoemde stichting toetreden. Teneinde het donateurschap binnen het bereik van een zo groot mogelijk aantal belangstellenden te brengen, werd de jaarlijkse donatie vastgesteld op 7,50 per jaar. Een volkomen vrijwillige verhoging van dit bedrag wordt vanzelfsprekend bijzonder op prijs gesteld. Kon het jaar 1965 worden afgesloten met 345 donateurs, per ultimo 1966 was dit aantal reeds toegenomen tot 465, hetgeen binnen een jaar tijd een vermeerdering beduidt van 35%. De donateurs genieten het gehele jaar vrij entrée tot onze musea te Leiden en Delft, waarbij zij tevens toegang hebben tot de rijk voorziene bibliotheek, de uitgebreide prentenverzameling en de goed geoutilleerde leeskamer. Mocht U uit één onzer kost bare boekwerken een bepaalde passage of een belangrijke illustratie gaarne in Uw bezit willen hebben, dan bestaat voor U de mogelijkheid a la minute hiervan een lichtdrukcopie te laten maken (75 cent per kwarto pagina). Het eerste deel van de bibliotheek -catalogus is thans in boekvorm verschenen („Uni formen", 185 pagina's, 750 titels) en wordt op aanvrage gaarne toegezonden. De prijs van deze lijvige band bedraagt voor de donateurs der stichting slechts 5, de oplage is echter zeer beperkt, zodat wij geïnteresseerden zouden willen verzoeken bestellingen spoedig op te geven. De fotodienst van het Legermuseum levert kleinbeeld diapositieven in kleuren en in zwart/wit, grootbeeld diapositieven van 4x5 inches, afdrukken op papier, linnen en transparant materiaal in nagenoeg alle gangbare formaten tot 40 x 50 cm tegen voor donateurs zeer gereduceerde prijzen. Mede door de steun van de stichting „Vrienden van het Legermuseum" zijn wij in staat naast het gebruikelijke jaarverslag een zeer verzorgde paperback „Arma mentaria" uit te geven, waarin ondermeer de wetenschappelijke bijdragen der con servatoren worden gepubliceerd. Deze uitgave met minstens 6 goede reproducties in kleur en een 20-tal afbeeldingen in zwart/wit wordt gratis toegezonden aan alle donateurs in binnen- en buitenland. Uit het voorgaande moge blijken, dat het Legermuseum de daadwerkelijke belang stelling zijner donateurs poogt te reciproceren door het verlenen van een zo groot mogelijke service. Hetgeen thans mogelijk is, was nog een vijftal jaren geleden volkomen uitge sloten. Indien door de activiteiten van ieder Uwer een nieuwe donateur zou toe treden, worden onze mogelijkheden voor U - wederom beduidend vergroot. Evenals voorgaande jaren sluiten wij een aanmeldingskaart bij, die U mogelijk aan mede-belangstellenden zult willen overhandigen. Leiden, zomer 1967 A. C. Paardekooper, directeur 61

Arma | 1967 | | pagina 120