iëo Ëmden en Leeroord te huis behoorende, moesten zich naar hunne stand plaatsen begeven (1). Ten einde de „bisschoppelicke volckeren" uit de Dijler-schans te „deslogeren"besloten de Staten-Generaal een „considerabel corps" samen te stellenwaartoe de Raad van State een petitie van 75.000 ontwierp. Dit bedrag was geheel willekeurig genomeneen zuiver oordeel viel pas te vellen, wanneer de Raad „pertinente kennisse" droeg omtrent de ge staltenis der schanswaarvan de bezetting uit slechts 850 man bleek te bestaan. Het korps, waarmede men meende de schans te zullen ver meesteren, werd volgenderwijze samengesteld „Sijne Furstelicke Doorluchticheyt prins Willem Frederik, generael „ende opperhoofft van de expeditie naer de Dijler-schans ende het doen „deslogeren der Munstersche crychsvolckeren", volgens zijne instructie „daarbij observerende in alles capiteyn ende soldaetschap naer gele- gentheyt". De prins van Tarente, generaal der cavalerie. Kolonel John Kirkpatrik, sergeant-majoor-generaal. Ingenieur Pyrius Cool, kwartier-meester-generaal der infanterie. Troepen-commandanten. ci. Prins Willem Frederik. b. Kolonel, prins van Tarente. Majoor, Peter Verruci. c. Kolonel, Anthony van Haersolte. Majoor, Ernst van Haren. d. Kolonel, Arent van Wassenaer-Duyvenvoorde. Majoor, Godart Frederik van Reede, heer van Ginkel. e. Kolonel, Ernst van Ittersum. Luitenant-kolonel, Christoffer van Voorst. Majoor, Gerard Ploos van Amstel. f. Kolonel, Hans Willem van Aylua. Luitenant-kolonel, Diederik Stecke. Majoor, Tjallingh van Sixma. g. Kolonel, Daniël de Gennes Felin. Luitenant-kolonel, Hans Hendrik Erentreyter. Majoor, Reinier Bisschop. h. Kolonel, Andolf Clant. Luitenant-kolonel, Wigbolt Broersema. Majoor, Frederik van Reede van Renswoude. (1) Res. S. G. 78182128 Augustus, 8 September, Res. R. v. St. 17, 22 Augustus 1603, Res. S. G. 2 Januari 1604.

Het Staatsche leger | 1921 | | pagina 150