374 tenants, van 200 aan de vaandrigs. De traktementen voor de regi men ts-officieren te bepalen: voor den kolonel op 1600, den luitenant kolonel op 400, den majoor op tweederde, den kwartiermeester en den provoost op de helft der op den staat van oorlog voorgestelde traktementen; bij nieuwe aanstellingen, allen titulair, zonder trakte ment (1). c. De uitgevallen officierendes gevorderdals gereformeerde officieren bij de compagnieën-colonnelle in te deelen. cl. De ritmeesters en kapiteins van alle extra-kortingen te ontlasten. Geregelde betaling. Afschaffing der logiesgelden. e. Geen consent te verleenen voor fortificatie werken buiten het pro vinciaal gebied. Bij gebrek aan generaliteits-middelen voor die werken, een extra-ordinaris petitie op te maken. f. Andere pensioenen dan voor de gereformeerde officieren alleen na bekomen machtiging op den staat van oorlog te plaatsen. g. Kanonniers. De kapitein, de luitenant en de extra-ordinaris ka nonniers te licentieeren. Van de 218 kanonniers 71 aan te houden op 10 ter maand. h. De geappointeerdende oude, impotente en verminkte soldaten van den staat van oorlog af te voeren en te beschouwen als provinciale lasten. i. Licentieering van de extra-ordinaris ingenieurs. Van de 13 inge nieurs en controleurs een viertal aan te houden. k. Verwijdering van alle posten, door den Raad van State zonder machtiging van alle bondgenooten opgenomen. I. Te mortificeeren de traktementen van David van Marlot, heer van Bavois, als superintendent van den krijgsraad, Hendrik Smith als provoost-generaal der cavalerie, Joiian Coenders als drost van Wedde en Westwoldingerland. m. Traktementen te verminderen. Op Holland voor Breder ik Magnus van Salm 1200 als commissaris-generaal der cavalerie en 2000 als gouverneur van Maastricht, voor Hauterive 2000 als gouverneur van Breda, voor Lodewijk van Nassau-Beverweerd enpiins Joh an Maurits ieder 1600 als gouverneurs van Bergen-op-Zoom en Wesel, voor Engelbert van der Mijle 500 als luitenant-generaal der artillerie en 500 als contrerolleur van het geschut en van den trein; voor maand-traktementen Johan Pels 60 als provoost-generaal van het leger, zijn luitenant 20, vier trawanten ad £10, de scherprechter 20. Op Zeeland voor Johan van Wijnbergen 2000 als gouver neur van Sluis. Op Utrecht voor Johan Wolfert van Biiederode 2000 als gouverneur van 's-Hertogenbosch. n. Als provinciale lasten te beschouwen traktementen. Op Utrecht (1) Als gevolg der Res. II. van 3 Pecember 1054 eu 25 Januari 1055,

Het Staatsche leger | 1921 | | pagina 394