van Nassau (vaan-van 187 paarden), Henri Charles de la Tremoüille, prins van Tarente (vaan van 92 paarden), graaf Herman Frederik van den Berg, Ludolf van Steenhuysen, Maurits Bodewijk van Nassau- La Leck en graaf George Frederik van Waldeck, Pyrmont en Culem- burg (vanen van 86 paarden). Wanneer deze kolonels door versterving- of op andere wijze tot vier waren verminderd, dan zouden zij chef worden van een der vier volgende regimenten (alle vanen van 79 paar den) a. majoor Barton de Montbas, ritmeester Bernard van Pöllnitz, Arent de Gruyter, Jacob van Wassenaer-Obdam en Hendrik van Nassau-Ouwerkerk b. majoor Johan Munnich, ritmeesters graaf Otto van Limburg Stirum, Johan van der Meulen, Johan Francois van Schagen-Sliedrecht Robert Raveschot de Cappelle; c. majoor Adam van der Duyn van 's Gravemoer ritmeesters Wolfert van Brederode, Lodewijk van Marlot van Giessenburg, Jacob van Losecaet, Arent van Dorp; d. majoor Willem Hadriaan van Nassau-Odijkritmeesters graaf Johan Albrecht van Schellaert-DoorwerthRobbert Stone, Steven van der Does-Langeveld Louis d'Estrades. De Wild- en Rijngraaf Frederik Magnus van Salm was als kolonel zonder compagnie gerepartieerd op Zeelandhet kolonelstraktement moest bij zijn overlijden worden gemortificeerd. Op de repartitie van Utrecht bevonden zich: kolonel Godart van Reede-Ginkel (vaan van 86 paar den), de majoors Frederik Hendrik van den Boetzelaer-Langerak (79 paarden) en Johan Albrecht van Schellaert-Doorwertii (zonder compagnie), wier rangen tot één moesten uitsterven; de ritmeesters Franqois de l'Aubepine, heer van Hauterive, kolonel van een regiment Franschen (79 paarden), Wild- en Rijngraaf Frederik Magnus van Salm (97 paarden), David van Marlot-Bavois (79 paarden)Johan van Reede, heer van Bornewal (79 paarden). Voor het Friesche regiment waren beschikbaar: kolonel Simon van Haersolte (zonder compagnie; zie bij het Geldersch-Overijselsch regi ment), de majoors Ernst Willem van Haren en Inte van Kingma, wier rangen 'op één moesten uitsterven, Hendrik van SandraRitske van Unia, Johan George van Schwartzenrerg Douwe van Grovestins, allen met vanen van 79 paarden. Het Groningsche regiment bevatte de vanen van kolonel prins George Frederik van Nassau (repartitie Groningen) sterk 86 paarden, majoor Peter Yerrutius id. id. 79 majoor Filips Sigismund van der ritmeester Hendrik van Echten id. Drente) 79 ritmeester Ricquin van Frentz id. Friesland) 79 ritmeester Oesbrandt Johan Rengers id. Groningen) 79 422 Wenge id. id. 79

Het Staatsche leger | 1921 | | pagina 442