492 9e regiment op Friesland. 10e regiment; op Overijssel (1). Kolonel. Watzo van Burmania. Luitenant-kolonel. Joiian van Burum. Majoor. Johan van Velsen. Kolonel. Martin de Manger. Luitenant-kolonel Majoor. Hendrik Cornelis van Wyen- 0. De veertien regimenten der lichting van 28 Maart 1672. De rang der officieren ging in op 20 April. Van de in aanmerking gebrachte korpsen kwamen in den loop van het jaar slechts de volgende zeven regimenten tot stand (2). Kolonel. Assuerus yan den Boetzelaer, heer van Leeuwren. Luitenant-kolonel. Prins Willem Maurits van Nassau. Majoor. Johan van Dedem. (8) Franqois van Appelthorn. Kolonel. Graaf Coenraad Christofeel van Künigsmark. Luitenant-kolonel. Frederik van Eijbergen. Majoor. Jacob Willer. Kolonel. Graaf Gustaaf van Wittgen Luitenant-kolonel. Johan de Blanche van Biessen. Majoor. Michiel Cocx. Kolonel. Frederik Fagnani.. Luitenant-kolonel. Arthur Young. Majoor. Alexander Richoldts. Kolonel. Louis Franqois de Grijsperre. Luitenant-kolonel. Godfried van der Straeten. Res. H. 20 Mei 1672. André Dumont. Majoor. Filips van den Eynde. j Kolonel. Jacob Winkelman. Ie regiment; op Gelderland, 1 October 1672 op Holland. 2e regiment op Holland. 8e regiment op Holland. 4e regiment op Holland. 5e regiment op Holland. 6e regiment; op Zeeland (5). Luitenant-kolonel. Majoor. horst. (3) Joost Weyler. stein (4). (1) Dc Staten van Overijssel benoemden behalve den kolonel en den majoor bovendien eenige kapiteins; met de werving werd echter niet begonnen (Seer. Res. S. G. 6 Mei 1672). (2) Res. R. v. St. 20 April 1672. Zie bladz. 262. (3) Blijkens den staat van oorlog voor 1673. (4) De kolonel ging weldra over bij de auxiliaire troepen van den keurvorst van Branden burg (Res. Gecommitt. Raden Noorderkw. IIoll. 2 Februari 1673). (5) Tot dit zoogenaamde regiment behoorden 4 compagnieën in Suriname.

Het Staatsche leger | 1921 | | pagina 512