562 „Prince van Orangien onder Naar volgende conditiën. Dat Namen tlyk „welgemelden Heere Ritm1' den zeiven Capiteyn Slotemaker voor synen „te doenen dienst als Ruyter sal betalen ter Maant twee Ruyters gasie „namentl. twintich Ryksdaalder voor welke prompte ende goede betalinge, „Heeft opgemelden Heere Ritm1' belooft gelyk sijn E. doet Mitsdesen in „cas opgemelde soldye niet precise soo liaast de Maant geexpireert sal „zyn, een dach vyf a ses onbegrepen, ende ontfangen aen Capiteyn ter „summa voorn1 en werde betaalt, gemelden Capiteyn alsdan bevoeclit „sal syn tselve te halen lichten ende syne betalinge Mogen halen vant „Komptoir ende Tractament van Meergemelden Heere Ritm1' zonder tot „dien eynde eenige andere acte van Assignatie van Nooden te hebben „omme aanden Ontfanger vant Landt als dese te verthoonen waarvoor „meergemelden Heere Ritm1' desselfs tractament verbindt by desen, be lovende wyders opgemelden Capiteyn eerlijk ende vrome te sullen trac- „teren ende bejegenen Mitsgaders te advanseren tottet eerste officie „d'welcke onder desselfs Compangie comt te vaceren indien Capiteyn „Slotemaker zulks begeert, alle welke conditie voorn. Slotemaker aan- genomen heeft sich selfs behoorl. tot syne costen te sullen Monteren „omme gereet te sijn tot den March. Tot Naarcominge van 't gunt „voorn, welgemelde compten verbonden hebben ende verbinden by desen „haars persoons goederen roerende ende onroerende present ende toecom"., ,,'tgene Exempt, stellende die ten bedwange alle kosten ende rechtens. „t'Oirconde Desen byde comparanten beneffcns My Not8 ende D'Heer „Cornet Francoys Dupin ende Pieter Maartsz. als getuygen hier toe „versocht getekent opden lon October 1672". (Volgen de onderteekeningen). Latere acten van het protocol doen Slotemaker kennen als koopvaardij kapitein op de groote vaart, die blijkens acte van 8 October 1676 het leven te paard weder had verwisseld met het leven aan boord.

Het Staatsche leger | 1921 | | pagina 582