98 Samenstelling en aanvulling van het personeel. Men be hoort rekening te houden met de behoeften van het personeel. Dit personeel moet zeer ernstige waarborgen van geschiktheid geven en uit alle wapens getrokken worden; de aanvulling geschiede slechts na een zwaar exa men. Om deze reden is een krijgsschool of stafschool noodig. De officieren van den topographische dienst zijn onmisbaar voor een leger en hebben recht op de erkentelijkheid van het algemeen. Maar zij zijn daarom nog geen stafofficierenen nemen bij den generalen staf eene af zonderlijke plaats in; zij zijn toegevoegd aan dien staf. Hunne diensten komen niet in den kring der diensten van den staf." (Zie Monitor, blz. 139 en 154). Yoor de goede aanvulling van het personeel is noodig 1°. dat men een beroep doet op alle kundige officieren van het leger; 2°. dat men aan de adspiranten voor den generalen staf uitstekend onderwijs geeft aan eene stafschool, met een goed jirograinma der lessen en met zorg gekozen onderwijzers. Staf- of krijgsschool. Hierbij twee soorten leerlingen; de besten voor den generalen staf, de overigen voor het daaraan toegevoegd personeel. Leiding van den generalen staf. Een chef met eene bijzondere voortvarendheidwiens doel alleen is, niet om in korten tijd en langs een gemakkei ijken weg den hoogsten rang te bereiken, maar de voorbereiding tot den krijg; een chef, die den moed zijner overtuiging bezit. Werkzaamheden bij den staf. Natuurlijk behooren de werkzaamheden op te klimmen van de eenvoudigste tot de moeilijkstezij beginnen bij de divisiestaven om te eindigen bij den grooten staf en bij de bevelvoering over troepenkorpseu Bevordering. Eene bevordering bij keuze, omdat de

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 109