van liet hoofdbureau kan het niet andersot de leden van dat bureau hebben de handen vol met den dagelijk- schen bureaudiensten de groote vraagstukken, het leger betreffendenaderen op eene hoogst langzame ivijze hun ne oplossing. De verdediging der koloniën; de organisa tie van het korps gidsende samenstelling van het zoo dringend noodige reglement voor den velddienst; de ver vaardiging van eene nieuwe kaart van Java, die niet al leen étape-kaart is, maar die opgenblikkelijk, practisch nut voor het leger heeft doordien daarop de hoofdwegen accessenrivierenbergen en bergpassen voorkomende regeling van het beginsel der statistieke verkenningen, welke regeling natuurlijk niet aan eene denkbeeldige in tendance kan worden overgelatende legerindeeling en definitive wijziging der in sommige opzichten verouderde organisatie des legersal deze vraagstukken bleven ge durende het bijna vierjarig bestaan van de generalen staf onbeslist. En dit kan ook niet anderszoolang er geen per soneel beschikbaar is om de handen aan het werk te slaan. IV. Eene Indische Kadettenschool. Bladz. 212. De pogingen van den generaal De Neve tot verbetering van het militair onderwijs. Kort nadat de tegenwoordige legerkommandant het be vel over het leger had aanvaardwerd het onderwijs aan de kursussen der infanterie en kavallerie verbeterd, met dat gevolgdat het aantal élèves op de militaire school te Meester-Cornelis tegenwoordig voltallig, is, hetgeen in de laatste zeven jaren niet gebeurd was. Eene heilzame verbetering, de instelling van de permanente examenkom missiën, kwam ook tot stand. De kursussen werden ver volgens van de noodige fondsen voorzien om de kosten voor de verschillende leermiddelen te knnnen bestrijden. Wat beproefd is om eene aansluiting te verkrijgen van

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 119