112 pligt onderwijs moeten worden omgezien" zegt de schrij ver - „om eene toekomst te schenken aan deze met elk jaar talrijker wordende ongelukkige klasse, wier gemoed moet verbitterd worden als zij nagaatdat het milde land van hare inwoning haar de middelen van bestaan niet schenkt." „Maar de toenmalige minister van koloniën Fransen "Van de Putte waarschuwde de Indische reseerine: na- drukkelijk (zie „Koloniaal verslag" over 1874, bladz. 118), om in staatszorg en staatshulp een algemeen geneesmiddel tegen de door het Indisch gouvernement gekonstateerde kwalen te zoeken"! „Daaruit blijkt dus, dat de Indische regeering de mee ning was toegedaan, dat er althans iets voor de Inland- sche kinderen moest worden gedaan. Doch die minister verzwijgt, wat het Indisch gouvernement ter zake heeft voorgesteld. V. Eene militaire stoeterij voor het Indische leger. Bladz. 239. De plicht der regeeringom maatregelen te nemen tot verbetering van het paardenras. Sedert worden die maatregelen door de regeering geno men. Op Celebes is eene militaire stoeterij opgericht; terwijl zij er toe overhelt, om ook op Java eene inrich ting van dien aard tot stand te brengen. Bladz. 242. Eene militaire stoeterij op hei eiland Timor. Van het plan om op Timor eene stoeterij op te rich ten, heeft de regeering voor goed afgezien. Bladz. 303. De muildieren bij de Indische bergartil- lerie. Sedert jaren vond men bij de bergartillerie muildieren een zevental daarvan was nog overgebleven en bevond o o

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 123