- 118 gebergte (bestaande uit eene reeks ainphitheatersgewijze gelegen heuvels van kalkformatiemet dun kreupelhout overdekt en niet door groote ravijnen of andere terrein- hindernissen van elkander gescheiden) scheen als strategi sche grens niet in aanmerking te kunnen komen, en nu zou misschien onze postenketen, al bleef hare algemeene rich ting van Kajoe Loli op de grens der IX Moekim naar Ivwalla Loh behouden, wel iets korter gemaakt kunnen worden wanneer men de gebogen lijn veranderde iti eene rechte lijn, dwars door de XXYI Moekim gaande, maar ook hiervan werd afgezien, omdat men na de verkregen resultaten, verder wapengeweld zooveel mogelijk wenschte te vermijden. In dezen laatsten zin nam de Gouverneur-Generaal de noodige beschikkingen tijdens zijn bezoek in Atjeh in Maart jl.waarop straks nader zal worden teruggekomen, nadat eerst een overzicht is gegeven van den algemeenen gang van zaken, zoo in Groot-Atjeh als in de onder- hoorigheden, tot op genoemd tijdstip. In Groot-Atjeh viel (de krijgsverrichtingen nu daargela ten) weinig voor wat vermelding verdient, na hetgeen in liet vorig verslag werd medegedeeld. De in dat verslag geschetste toestand ontwikkelde zich geleidelijk. Oleh-leh heeft geheel het karakter verkregen van eene welvarende handelsvestiging, en sedert 5 Augustus 1S76 is de spoor weg van daar naar Kotta Radja in exploitatie. Tus- Namelijk van de lagune bij Oleh-leh af. H.et baaiiYak tusschen de lagune en liet zeehoofd werd eerst den 12den November voor het verkeer opengesteld. De exploitatie van den spoorweg brengt maandelijks ruim f 4000 op. Het vervoer van personen en goederen tusschen het zeehoofd en de reede is voor vijf jaren, ingaande met 1 Juni 1877, uitbesteed tegen f 7,87 per kojang praauwruimte, met garantie van S00 kojangs gou- vernementsvervoer per maand. Het magazijnschip Concordia bleef tot 1 Juli ingehuurd, omdat de diensten van den gezagvoerder en de beman-

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 129