2 den uitslag bekroond waren, nam hij zelf het bevel op zich, en aanvaardde hij tevens het civiel bestuur. En zeker kon de voortzetting en voltooiing van Henry Lawrence's werk aan geene betere handen worden toevertrouwd. Onder den indrukdat er te weinig levensmiddelen voor het garnizoen aanwezig waren, had Outram het besluit opgevat, ten spoedigste de residentie te ontruimen, en dientengevolge last gegeven, de noo- dige middelen van vervoer te verzamelen. Men kwam echter weldra tot de overtuiging, dat geen enkele kar te bekomen was; maar daarentegen had de intendance in de magazijnen belangrijke hoeveelheden graan gevon den welke tot nu toe aan de autoriteiten onbekend ge bleven warenen voldoende blekenom gedurende eenige maanden de versterkte bezetting te voeden. De trek-ossen der artillerie en der munitiewagens konden voor de vleeschvoeding dienen. Onder zulke omstandigheden besloot Outram, niet onmiddellijk te vertrekken, maar achter zijne versterkingen de aankomst van het leger af te wachtendat onder bevel van Sir Colin Campbell weldra te velde zou trekken. Om dit besluit ten uitvoer te brengenliet Outram onmiddellijk de schade aan de vestingwerken herstellen en tevens de linie van verdediging uitbreidendaar hij thans, met zijne grootere troepenmacht, meer terrein kon bezetten. Tegen het einde van September had hij door herhaalde, meestal met goeden uitslag bekroonde uitvallen, dit doel bereikt. In dit nieuwe versterkte kamp waren thans begrepen de Bailey Guard, het huis Eayrer, het hospitaal, enz., welke vroeger onmiddellijk aan de aanvallen des vijands blootgesteld waren, doch thans meer centrale punten van verdediging werden. De verdedigingslijn, ten noorden gedekt door de Goemti-rivierbevatte ten

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 13