4 de Engelschen en bepaaldelijk de Europeesche vluchtelingen te beschermen, ten einde bij een eventueelen ommekeer van zaken op welwillendheid van de zijde zijner oude meesters te kunnen hopen. Ofschoon de voorstellen van Man Singh van dien aard waren, dat een overwinnend veldheer ze zelfs niet in overweging kon nemenzoo verwierp Outram evenwel de mededeelingen van den radja niet met hoog hartigheid. Men wist toch uit goede bron, dat ver scheidene personen van beider kunneaan het bloedbad van Aurangabad ontsnapt, gevangen gehouden werden in de kerkers van den Char Bagh. Sir Mount Stuart Jackson en zijne zuster, de kapitein P. Orr, vrouw en dochter, Miss Christian en de sergeant-majoor Morton eindig den hun smartelijke lijdensgeschiedenis in den kerker van een paleisbijna onder het bereik van de stem der Engelsche schildwachten. Outram liet derhalve aan Man Singh algeheele amnestie belovenindien hij zijn invloed wilde aanwenden om die gevangenen in vrijheid te stellen. Het scheen echter, dat Man Singh niet bij machte was dan dit verzoek te voldoen, deze onderhandelingen leidden althans tot geen resultaat. Het aanhoudende geschutvuur en de mijnen der Sepoys bleken onmachtig te zijn om de werken dei- nieuwe enceinte ernstig te benadeelenmaar men was bovendien zeker van een goeden uitslag. Men wist toch uit zekere brondat Campbell te Cawnpore eene aan zienlijke troepenmacht vereenigde, die weldra tot ontzet zou oprukken. .Op den Alambagh, de meest geïsoleerde post, had men een optische telegraaf opgerichtdie den 12en Novem ber het sein gaf, dat Campbell aldaar was aange komen. De inlander Kanon Ji Lal en de heer Cavanagh, die

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 15