- 152 De 12" aflevering wordt besloten met een overzicht van de plaatsing der Duitsclie troepen op het Fransch grondgebied, tegen het midden van November. Het le ger vóór Parijs detacheerde belangrijke krachten om de insluiting over een rayon van ongeveer dertig mijlen te dekken en om de Beiersche troepen, ouder de bevelen van den Hertog van Mecklenburg, te versterkenhet gros van Manteuffels leger bezet op dit tijdstip Reims en Ré- thel, terwijl detachementen daarvan La FèreMézières Montmédy en Thionville belegerden; het leger van prins Frederik Karei bereikt Fontainebleau, Sens en Chatillon, en het hoofd zijner rechterkolonne vereenigt zich met de cavalerie, die het bosch van Orleans observoert. Het XIVe korps is samengetrokken tusschen de Saöne en de Cóte-d'Or. De vierde reservedivisie, van den boven- Elzas komende, bereikt de noordzijde van Belfort, dat reeds ingesloten is door de eerste reservedivisie en weldra belegerd wordt. Onder het afdrukken dezer aflevering ontvingen wij dit werkwaarop wij ons haastende aandacht te ves tigen. Het bevat eene verbeterde en in meerdere opzichten aangevulde uitgaaf van de opstellen, die, onder denzelfden titel, ten vorigen jare het Indisch Militair tijdschrift ver sie) den, en zoowel het bewijs leverden van de ijverige studiën en de kennis des Schrijversals van zijne belang stelling in het Indisch leger. Verdere aanbeveling is voorzeker overbodig. De transportschepen voor het Indische legerdoor Monitor. Batavia, G. Kolff&Co. 1878.

Indisch Militair Tijdschrift | 1878 | | pagina 163